Aknapesurobot või käsipesur: milline valida?

Kaup24
Sisuturundus
Shutterstock

Akende pesemiseks on kaks kodust võimalust, mis nõuavad vähem enda väsitamist, kui tavaline käsitsi pesemine. Nendeks on aknapesurobot, millega saate ise selle töötamise ajal rahulikult diivanil puhata ning käsipesur, millega peate siiski ise akna üle käima, kuid see ei nõua nii palju füüsilist tööd, kui tavaliste manuaalsete puhastusvahenditega akende pesemine. Enda vajadustele sobiva aknapesuri saate välja valida siit.

Selleks, et oskaksite endale parima lahenduse valida, peate teadma mõlema masina tugevusi ja nõrkusi.

Aknapesurobot

Oma tiheda ajakavaga ei pruugi teil olla aega oma maja põhjalikuks puhastamiseks, rääkimata akendest. Kui enamik meist jõuab töölt kurnatuna koju, tahame veeta oma vaba aja ainult laste ja partneriga. Kes siis teeb meie eest aga maja tööd? Koristaja palkamine võib olla mugav, kuid peate neile pakkuma piisavalt hüvitisi. Usaldusväärse inimese leidmine oleks keeruline.

Tänapäeval aitavad masinad meil valmistada vahvleid, kohvi, pesta nõusid, riideid ja puhastada põrandaid. Robootika populaarsuse tõttu töötatakse igal aastal välja uusi robotite kujundusi ja tüüpe. Kui leidub robottolmuimejaid, mis suudavad teie põranda automaatselt puhastada, siis on olemas ka roboteid, mis suudavad teie aknaid ise puhastada. Kui teil on suur maja, kus puhastamist vajab palju aknaid (eriti, kui need asuvad kõrgel), teevad need robotid erakordset tööd. Nende abil on lihtne puhastada välis- ja siseklaase, sealhulgas liiga kõrgeid või raskesti ligipääsetavaid aknaid. Erinevate masinate valikuga, millega oma kodu puhastada, saate lähemalt tutvuda siin.

Aknapesurobot suudab kogu akna hõlpsalt servast servani puhastada, võimaldades teil tõhusalt puhastada kõrgeid, kättesaamatuid aknaid. See ühendab automatiseeritud liikumise aknapesutehnika ja imemisega. Kui otsite oma koju parimat aknapesurobotit, siis pidage meeles järgmist:

Akende suurus

Kõik aknapesurobotid pole suurepärased igat tüüpi akende jaoks. Mõni aken, näiteks väike, ümmargune või ebatavaliselt kujuga, ei sobi robotitele puhastamiseks. Aknapesuroboteid on kõige parem kasutada suurte, laiade ja eriti kõrgete ruudu- või ristkülikukujuliste akende korral. Käsitsi pestes võivad suured ja laiad aknad nõuda teilt kõrgustel seismist, samal ajal, kui robotid pesevad neid vaevata. Väga kõrgete akende ja raskesti ligipääsetavate kohtade puhastamine võib manuaalselt olla ohtlik ning aknapesurobotid võivad säästa palju riske.

Aku kestvus

Tavaliselt on aknapesurobotite aku kasutusaeg, mis võimaldab neil mudelist sõltuvalt puhastada umbes 15–30 minutit. Mida rohkem ja suuremad aknad teil on, seda olulisem on pikem aku kasutusaeg. Enamik aknapesuroboteid saab kasutamiseajal ühendada juhtmega pistikupessa, mis võimaldab pikemat tööaega.

Imemine või magnetiline ühenduvus

Selleks, et aknapesurobot akendel püsiks ja maha ei kukuks, kasutab see kahte peamist ühenduvuse tüüpi: mootoriga töötavat imemist ja magnetilist ühenduvust. Mootoriga imeva roboti jaoks peate roboti paigutama ainult aknale ja vaakum hoiab seda paigal. Kuid see ühendus võib mõnikord ebaõnnestuda, seega võib vaja minna turvajuhet. Magnetiline ühenduvus nõuab seevastu magnettüki kinnitamist akna vastasküljele.

Kaugjuhtimispuldid ja automaatne puhastamine

Aknapesurobotitel võivad olla kaugjuhtimispuldid, automatiseeritud valikud või mõlemad. See annab teile mugavuse lihtsalt istuda, kui teie robot oma tööd teeb. Need aknapesurobotid, mis pakuvad mõlemat võimalust, on mitmekülgsemad, kuid need võivad ka rohkem maksta.

Puhastusvahendid ja funktsioonid

Paljud aknapesurobotid kasutavad puhastamiseks harju ja puhastuslappe. Roboti harjade ja lappide arv sõltub mudelist. Mõned pakuvad muid funktsioone, näiteks kuivatamine kaabitsa abil. Mõnel võivad olla ka harjad muude pindade, näiteks peeglite, uste ja dušiseinte puhastamiseks. Valige aknapesurobot, mis vastab teie vajadustele. Samuti on soovitatav valida mudel, millele leiab poest vajadusel ka varuosi või mis aktsepteerib universaalseid puhastuslappe.

Toitejuhtme pikkus

Enamikul aknapesurobotitel on toitejuhtmed pidevalt seina ühendatud, seega on hea tagada, et teie juhe oleks piisavalt pikk ja jõuda kõigi puhastamist vajavate aknaosadeni. Paljudel aknapesurobotitel on vähemalt neljameetrine kaabel ja mõnel on komplektis isegi pikendused.

Käsipesur

Käsipesur on aknapesuseade, milles on ühendatud pihusti, mikrokiudlapp ja kuivatusfunktsioon. Kondensatsiooni või mustuse eemaldamine akendelt ei ole lihtne töö, kuid parim käsipesur muudab asjad palju lihtsamaks. Muidugi võite veeta nädalavahetuse puhastades koos ämbrite, kaabitsate ja rätikutega, kuid investeerides käsipesurisse saate teha paremat ja kiiremat tööd.

Käsipesur on mõeldud tolmu, mustuse ja vee eemaldamiseks teie akendelt ja muudelt klaasist pindadelt, jättes need puhtaks ja triipudeta.

Puhastamise tõhusus

Pole tähtis, kui kaua käsipesuri aku võib vastu pidada, kui see samal ajal ei puhasta teie aknaid korralikult. Imemine peaks olema piisavalt tugev, et eemaldada tolm, mustus ja vesi kiirelt ja ühtlaselt kogu imemisotsiku ulatuses, nii et see puhastaks akna täielikult ja korralikult servast servani.

Lekkekindel vaakum

Käsipesurid imevad reovett oma mahutitesse, mitte kuiva mustust nagu tavaline tolmuimeja. Selline puhastamine võib aga päris räpaseks minna, eriti kui töötate erikujuliste akendega raskesti ligipääsetavates kohtades. Te ei taha, et teile puhastades must vesi mööda kätt kaenlasse voolaks. Niisiis, valige mudel, millel on hea lekkekindlus ja veepaak, mida oleks lihtne liikvel olles tühjendada.

Aku tööaeg (ja laadimisaeg)

Käsipesurid töötavad peale täislaadimist tavaliselt kuni pool tundi. See võib kõlada armetult, kuid see on tavaliselt piisavalt pikk aeg, et auto või kodu aknad ära puhastada. Selleks, et vältida poole koristamise pealt motivatsiooni kadu ning puhastamise pooleli jätmist, veenduge, et saaksite käsipesuri akut kiiresti ja mugavalt laadida. Enamiku mudelite täielikuks laadimiseks kulub umbes kolm tundi.

Kaal ja mahutavus

Kilo ei pruugi esialgu kuigi palju tunduda, kuid pärast pooletunnist seadme käes hoidmist hakkab see valutama - eriti kui see on omakorda täidetud veel umbes 300 ml määrdunud veega. Mida suurem on paak, seda rohkem saate korraga aknaid puhastada ilma, et peaksite seda tühjendama, kuid tuleb arvestada, et mida suurem paak, seda raskemaks see käes muutub. Jätke meelde, et paagi suurus on vähem oluline kui lekkekindel töötamine ja lihtne tühjendamine.

Tutvuge Kaup24.ee veebipoe valikuga ja leidke ühest kohast kõik vajalikud vahendid.

Sarnased artiklid