Ameeriklaste loodud mobiilimängus saab disainida ka Eesti kodusid

kodus.ee
Disainimäng Design Home võimaldab nuhvlis mängult Eesti maakodu sisustada. | kodus.ee

Ameeriklaste loodud mobiilimängus Design Home saab disainida erinevaid kodusid reaalselt eksisteerivate disainielementidega. Imaginaarseid kodusid, mida mängult sisustatakse, pakutakse üle ilma - teiste seas näiteks ka romantiline maakodu Eestis Saueaugul.

Mängu põhimõtteks on ruumi sisustamine erinevate kujunduselentidega - mööbel, aksessuaarid, taimed jms. Kõigi hobidisainerite kujundatud kodud võistlevad omavahel ning parimad võidavad mängus auhindu - mõistagi kujuteldavaid sisustuselemente, mida järgmistes mängudes kasutada. Vajalikud elemendid eksisteerivad aga ka reaalses elus ning reaalse ostusoovi korral kuvatakse ka e-poe link. Mängust on pikemalt kirjutanud ka populaarse USA elustiilikanali HGTV blogi.

Kriitikud heidavad aga Design Home mängule ette Candy Crushi sarnast sõltuvust tekitavaks rahaneelamismasinaks olemist - et rohkemate elementidega mängida, tuleks juba pärisraha välja käia. "Et rahakotisõbralikult  disainerit mängida ja mitte kujundamisele raha raisata, see on disainimängus sama raske kui päriselus oma kodu kujundamisel," nendivad kriitikud.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid