Rootsi legendaarne sisustuspood liigub meile tasahilju järjest lähemale. Ostlejate kõrval on põhjust rõõmustada ka neil, kes plaanivad poodi minemata hakkama saada – Ikea kontseptsioon on aastakümnete jooksul niivõrd küpsenud, et mõeldud on kõigile, eriti isetegijatele.
Ikea Kitchen Planner
Kui sul on tahtmine oma köök ise sisustada, siis Ikea Kitchen Planner on selleks üks lihtsamaid ja järeleproovitumaid vahendeid.
Kuidas see toimib?
Alustuseks tuleb valida rakenduses oma köögi üldkuju ning paika sättida seinte pikkused ja uste-akende asukohad. Seejärel saab ruumi järjest täitma hakata, valides oma ruumi nii suuruselt kui ka stiililt sobivad kapid, seadmed ning nende juurde väiksemad lisad ja detailid. Ruumi saab vaadelda nii tasapinnalisena kui ka parema ettekujutuse saamiseks 3D-s.
Boonuseks genereerib süsteem kasutatud esemete nimekirja, mille saab ostlemise lihtsustamiseks poodi kaasa võtta.
Kitsaskoht: meile lähima Läti poe lehel see tööriist kahjuks veel ei toimi, nii et esialgu tuleb oma kööki mõne teise riigi vahendusel kujundada.
Room Planner: Ikea Home Design
See on rohkem niisama katsetamiseks kui tõsiseks planeerimiseks, kuid rakendus näeb hea välja ning seda on üsna lihtne käsitseda. Äpis sisalduvad vaid Ikea tooted, aga kuna poe tootevalik on lai, siis ei tohiks jänni jääda ka need, kel puudub huvi pärast telefonis „mängimist” just Ikeasse sõita.
Kuidas see toimib?
Esiteks tuleb luua endale ruum. Erinevad põhiplaanid on rakenduses juba olemas, vaja on valida vaid mõõdud ning uste-akende asukohad. Edasi saab 3D-s sisse tuua mööbliesemed ning vahetada seinte, põrandate ja mööbli materjale, värve ja mustreid. Selle rakenduse suurimaks plussiks ongi ehk pigem võimalus katsetada, kas sinu ruumi sobib hallikas parkett, naturaalne hele laudpõrand, värvitud seinad või tapeet. Kui tühjalt lehelt alustada ei soovi, siis pakub äpp ka hulgaliselt juba valmis kujundatud ruume, mida võib omatahtsi hakata ümber sättima.
Kuigi tegemist on pigem mänguasjaga, mitte tõsise projekteerimistööriistaga, saab tänu selgele visuaalile ruumist päris hea ettekujutuse ning toredaid ideid, millega pärismaailmas edasi liikuda.
Mõõteriistad iPhone’i kasutajatele
iOS-i viimane uuendus on toonud telefoni mõõtmisrakenduse nii pikkuse mõõtmiseks kui ka telefoni loodina kasutamiseks. Äpp tunneb kaamerat kasutades ära ristkülikukujulised objektid, määrab automaatselt servade pikkused ja arvutab objekti pindala.
Rakendus toimib üsna hästi: täppistööd sellega just ei tee, kuid kõik kiire ja vajaliku saab sellega kergesti korda ajada. Ainult et selle äpi puhul on vaja head valgust: objekti piirjooned peavad olema selgelt nähtavad ning praegusel aastaajal ei pruugi siseruumis piisavalt valgust jätkuda.