Auhinnatud lillepeenrad
Kodukiri
Priit Grepp

Kuigi Eesti aiandustraditsioon on Inglismaa tuhandeaastaste kogemustega võrreldes õbluke, pole meil põhjust silmi maha lüüa. Äsja lõppenud Baltimaade rahvusvahelisel lillepeenravõistlusel tuli Eestisse mitu auhinda.

Iga riik esitas võistlusele kümme avalikul alal asuvat istutusala, Eestist esitati konkursile mitu Kadrioru pargis ja Tornide väljakul asuvat peenart. Peenarde kujundamisel võis peale suvelillede kasutada ka mitmeaastaseid taimi, püsikuid ja põõsaid.

Üks mitme tunnustusega pärjatud aed valmis rohelise pealinna aiakujundusvõistluse alale Tornide väljakul, kuigi algselt ei olnudki selle loojatel plaanis võistlema minna. Paar algselt osaleda lubanud kujundajat loobus viimasel hetkel ning nii said võimaluse tühjaks jäänud alale aia rajada Palusalu Aia meistri­klassi õpilased, neli hakkajat naist: Merike Reino, Anne Kolk, Margot Uig ja Leno Inno. Kuna nende juhendaja Maria Palusalu oli ise Tornide väljaku võistluse žüriis, siis see aed konkursil ei osalenud. See võttis õpilastelt soorituspaine, mistõttu kõik käis tohutu entusiasmi ja elevusega, enese proovilepanekuks.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid