Diivani valimine väikesesse ühetoalisesse korterisse

Sisuturundus
Kuigi ka tavalisel diivanil on magamine võimalik, siis korralik diivanvoodi on palju mugavam magamisase. | Kaup24.ee

Tänapäeval valivad inimesed eluaseme vastavalt enda tegelikule vajadusele - seega väärtustatakse üha rohkem ka väheste jooksvate kuludega ühetoalist korterit.

Võrreldes suurema elamispinnaga võib ühetoalise korteri sisustamine ka keerulisem tunduda. Meeles tasub hoida aga see, et väikese korteri võtmesõnaks on multifunktsionaalsus.
Kui eraldi diivani, voodi, tugitoolide ning riietekapi jaoks kipub väikeses korteris ruumi väheks jääma, siis tuleb otsida lahendusi, kus üks mööbliese suudab täita mitut rolli korraga.
Kuna üks suurimaid mööbliesemeid on diivan, siis alustamegi sellest, kuidas leida ühetoalisesse korterisse sobilik diivan.

 

Diivan külalistele või iseendale
 

Kõigepealt tuleb defineerida oma vajadused. Kui diivanile peaksid mahtuma ainult sina ning külalisi väga palju ei käi, võib vaadata väikeseid ja kahekohalisi loveseat mudeleid.
Sellised diivanid on reeglina natuke kitsamad ja lühemad, mahtudes mugavalt igasugusesse korterisse ning ruumi jääb ülegi. Diivani alla saab aga mahutada ratastel liikuva kasti, mida panipaigana kasutada.

Kui soovid aga ka külalisi võõrustada, jääb kahekohaline natuke liiga väikeseks. Sel juhul tasub kaaluda suurema diivani ostmist ning kindlasti mõelda ka sellele, mis saab siis, kui külalised soovivad ööseks jääda.

Kuigi ka tavalisel diivanil on magamine võimalik, siis korralik diivanvoodi on palju mugavam magamisase. Boonuseks on juures võimalus voodiriided diivanvoodi alusesse panipaika mahutada. Selline panipaik on enamasti ka mahukam, kui diivani alla lisatav ratastega sahtel.
Otsustanud diivanvoodi kasuks, tuleb valida, millise mehhanismiga diivanvoodi sinu korterisse kõige sobivam on. Kõige ruumisäästlikum on variant, kus voodi lahtitegemiseks on vaja vaid alumist osa enda poole tõmmata. Piisab diivaniesise vabastamisest kuni meetri ulatuses ja ruumi on piisavalt.
Allakäiva seljaosaga diivanvoodi seevastu võib nõuda rohkem ruumi diivani taga või siis diivani pidevat liigutamist põrandal.

 

Diivanvoodi võib olla ka voodi asenduseks
 

Diivanvoodi ei pruugi aga olla ainult külaliste jaoks, vaid kui korterisse eraldi voodi ära ei mahu, võib see olla ka igapäevaseks magamisasemeks. Sellisel juhul on vaja küll pöörata tavalisest rohkem tähelepanu madratsi kvaliteedile, et korralik uni oleks garanteeritud igal ööl.
Kastist lahtikäivad diivanvoodid võivad ajaga ära väsida. Igapäevaseks kasutuseks oleks parem osaliselt väljatõmmatav diivanvoodi, kus magamisosa on ühe suurema ala peal.
Hea idee oleks juurde soetada ka kattemadrats, mis magamisaset veelgi ühtlustab.

Selliseid kaks-ühes lahendusi ostes kiputakse vahel pelgama, et nendel ei ole mugav magada. On tõsi, et enamik diivaneid ei ole igapäevaseks magamiseks mõelnud. Sellisel juhul tasub valida toekam ja pigem kõvema vedrumadratsiga diivan, millele saab lisada soovi korral ka pehmust lisava kattemadratsi.

 

Stiilne ning praktiline lahendus


Muretseda ei ole vaja ka selle pärast, et väljavalitud diivanvoodi mõjuks massiivselt või ebasobivalt. Ka väike korter võib olla stiilselt sisustatud.
Tõesti, sobiva asja leidmiseks võib minna väheke kauem, ent kindlasti on võimalik nii funktsionaalne kui ka stiilne tulemus. Enda aja kokkuhoiuks võib uurimistööd alustada aga e-poes pakutava valikuga tutvumisest.

 

Eelista panipaigaga diivanit
 

Lihtsalt diivani ostmisel on natuke rohkem vabadust just disaini mõttes, sest see ei pea olema magamiseks sobilik. Küll aga võiks igal väikesesse korterisse mõeldud diivanil olla juures mahukas panipaik.
Isegi kui sinna ei ole vaja panna voodiriideid, saab panipaika kasutada selleks, et hoiustada näiteks hooajaväliseid rõivaid ja jalanõusid või muudki vajalikku. Panipaigaga diivan aitab vabastada ruumi ka teiste panipaikade arvelt.
Valides esimesena praktilise ja mugava diivani, on teisi mööbliesemeid oluliselt lihtsam valida.

Artikli avaldas e-pood www-Kaup24.ee.

Sarnased artiklid