Diivanilaua kolm praktilist kasutusvõimalust

Sisuturundus
Diivanilauad sobivad küll igasse koju. | Kaup24

Üks keskne mööbliese, mille leiab igast kodust, on diivanilaud. Ja kuigi nimetus võib igas kodus olla üks, siis ülesandeid on diivanilaual rohkem, kui arvata oskaks. Tavapärane mööblitükk võib olla kasutusel nii söögilaua, panipaiga kui ka pehme jalatoetuskohana.

Diivanilaud kui panipaik

Diivanilaud ei pea olema ainult teleripultide ning mobiiltelefonide hoidmiseks. Lisaks lauapinnale võib kasutusele võtta ka lauaaluse ning variante selleks on mitmeid.

Kirstu tüüpi laudadel käib lauaplaat üles ning selliselt saab avada laua sees peituva süvendi, kus võib hoiustada kõike: alates lisatekkidest ning lõpetades lemmikajakirja viimase viie aasta numbritega. Kirstutüüpi diivanilaua miinuseks on küll see, et selle kasutamiseks on vaja lauaplaadi pealt kõik teised asjad ära korjata.

Seetõttu võib kaaluda hoopis sahtlitega või riiulitega lahendust. Enamikel diivanilaudadel on vähemalt üks riiul, kuid mugavamaks kasutamiseks võiks diivanilaua alla jääda vähemalt kaks või kolm riiulit.

Lisaks seina ääres olevatele riiulitele ja raamaturiiulitele on laua alune igas kodus eelistatud panipaik, kuhu liiguvad asjad laualt ära, ning hiljem laua alt enda tegelikult kohale.
Ajakirjad, pooleliolev raamat, ajalehed, lauamängud või kudumistöö – kõik saab panna riiulisse, kus need on mugavalt kättesaadavad ja samal ajal jalust ära.

Rohkemate riiulite arv või sahtlite kasutamine annab asjadele ka parema ligipääsu. Lihtsalt kõige virna ladumine võib tähendada seda, et alumise asja kättesaamiseks peab terve virna ümber tõstma.
Kodu väikese eelarvega sisustades tasub eelistada riiulitega diivanilauda - see on praktilisem.


Ottoman – võõra nimega hea lahendus

 

Ottoman või siis kodusemalt tuntud kui tumba, on ilma seljatoe ja käetugedeta polsterdatud mööblitükk. Selle abil on võimalik oma elutuppa lisada nii killuke luksust kui ka rohkelt kasutusvõimalusi. Paljudel ottomanidel on juba olemas panipaik, kuhu saab paigutada asju, millele mujal ruumi ei leidu või mida igapäevaselt vaja kasutada ei ole.

Ottomanid on laialdaselt kasutusel ka jalatoena ja see võib olla palju mugavam lahendus kui tavaline laud, sest tugeva lauaserva asemel on jalgade all pehmem polsterdus. Muidugi tähendab pehmem polsterdus ka seda, et selline tumba on ideaalne iste. Eriti kasulik on see siis, kui võõrustada on vaja tavapärasest rohkem külalisi ning diivanile enam keegi juurde ei mahu.

Samal ajal võib ottoman-tumbat muuta ka diivanilauaks. Kui toitu ja jooke ei taha otse kanga peale panna, saab kasutada kandikut või alusplaati. Paljudel juhtudel käib ottomaniga juba alusplaat kaasa, nii et disainilt on see perfektne lahendus.
Ja kui on vaja uuesti istumisalust, piisab vaid kandiku mujale liigutamisest või suurema tumba-ottomani puhul lihtsalt ka kandiku ühte tumba serva asetamisest.

Kuna selline tumba on kaetud kangaga, saab tänu sellele luua tõeliselt ühtse komplekti diivani ja tugitoolidega. Kui see tundub liiga ühetaoline, võib ottoman olla ka silmatorkavaks värvilaiguks, lisades ruumi omapära.


Ruumi säästev söögilaud


Filme vaadates pole midagi mugavamat, kui asetada popcorni kauss ja joogiklaasid täpselt käeulatusse - diivani ees olevale diivanilauale. Igapäevaselt võib diivanilaual hoida aga kommikaussi, et vajadusel midagi magusat põske pista. Ja soovi korral võib see laud olla enamatki, kui snäkilaud.

Kui Eesti kultuuris ollakse harjunud istuma söögilaua taga toolide peal, siis miks mitte võtta šnitti Jaapanist ning mõned söögikorrad põrandal madala laua ümber istuda? Pehme vaiba peale pandud diivanilaua ümber on päris mugav olla ning vajadusel võib istumise alla ka diivanipadjad lisada.

Lisaks ruumi säästmisele – ei ole vaja täissuuruses söögilauda – öeldakse, et maas istumine on parem ka tervisele. Rätsepistes istumine ning suutäie võtmiseks ettepoole kallutamine ja siis uuesti enda sirgeks ajamine aitab aktiveerida kehalihaseid ja kaasa hea rühi säilitamisele.
Järgmine kord diivanilauda vaadates tasub mõelda, millised kasutusvõimalused võivad veel selle niivõrd tavapärase mööblitüki sees peituda.

Artikli avaldas e-pood Kaup24.ee

 

 

Sarnased artiklid