Eestis on 170 000 potentsiaalset päikeseenergia kasutajat. Järelmaksuga päikeseenergiat!

kodus.ee
Eestis paistab päike 850 kuni 1200 tundi aastas, seda on sama palju kui Saksamaal. | Tootja

Elektrum hakkab esimese elektrimüüjana Eestis pakkuma järelmaksuga finantseeritavaid päikeseenergia tarbimise valmislahendusi kodutarbijatele, korteriühistutele ja väikeettevõtetele. Paketis Päikese Klõps soetatakse päikeseelektrijaam intressita järelmaksuga viie aasta jooksul, lisaks ostab Elektrum tagasi omatarbest ülejääva elektrienergia.

Elektrum rajab päikeseelektrijaama „võtmed kätte“ põhimõttel: konsulteerib sobivaima lahenduse osas, tarnib ja paigaldab koostöös Naps Solar Eestiga päikesepaneelid ning aitab liitumisel võrguettevõtjaga ja kogu asjaajamisel kuni jaama käikuandmiseni. Mikrotootja lepingu sõlminutelt ostab Elektrum tagasi paneelidega toodetud ja omatarbest ülejääva elektri.
Paketis Päikese Klõps saab elektrijaama soetada 15% sissemaksuga ning ülejäänud jaama maksumus kaetakse viie aasta jooksul kuutasudega. Standardpaketis on paneelikomplektid 10 kuni 34 paneelini, mis vastab jaama võimsusele 3 kW kuni 10 kW. Erilahendusena saab tellida kuni 200 kW paneelikomplekte. Valikus on premium tüüpi Eestis toodetud monokristall-paneelid võimsusega 310 W ja hinnalt soodsamad polükristall-paneelid võimsusega 275 W.

Eestis paistab päike 850 kuni 1200 tundi aastas, seda on sama palju kui Saksamaal, kus päikesepaneelid on väga populaarsed. Näiteks kodumajapidamisse sobiv 3,72 kW võimsusega päikeseelektrijaam koosneb 12 monokristall-paneelist ja toodab 3300 kW/h elektrit aastas, suurema osa sellest märtsist kuni oktoobrini. Päikese Klõps paketi sissemakse on 1095 eurot ja 5 aasta jooksul maksab kasutaja järelmaksu 103 eurot kuus. Ostuhind ei olene sellest, kas osta päikesepaneelide täislahendus järelmaksuga või maksta jaama rajamise koguhind ühe korraga.

Andrus Liivand, Elektrum Eesti tegevjuht: “ See on investeering tulevikku, millega saab suurendada sõltumatust kõikuvatest elektrihindadest, parandada hoone energiatõhusust, kasvatada kinnisvara väärtust ja elada keskkonnasõbralikumat elu.“

Ander Pukk, Naps Solar Eesti tegevjuht: “Toodame Eestis Põhjamaade tippkvaliteediga päikesepaneele aastast 2001, selles valdkonnas on Napsil aga peaaegu 40 aasta pikkune tegutsemise kogemus. Elektrumi on energiavaldkonnas tugev jaemüügiettevõte, mis sobib väga hästi meie edasimüügi kontseptsiooniga. Soodne järelmaksu võimalus teeb meie tooted Eesti inimestele paremini kättesaadavaks.“

Elektrumi päikesepaneelide lahendused sobivad eelkõige kodumajapidamistele, kuid ettevõte näeb klientidena ka korteriühistuid ja väikeettevõtteid. Finantseerimisel ei kaasa Elektrum pankasid, liisingufirmasid või laenuühistuid.
Eestis ON kokku ligikaudu 170 000 ühe-, kahepere-, ridaelamut, korteriühistut ja ärihoonet, mis võiksid kasutada päikeseenergia lahendusi.

Sarnased artiklid