Energisääst sõltub heast ventilatsioonist

TM Kodu&Ehitus
Õigeaegne puhastamine tagab ventilatsiooni tõhusama töö. | Shutterstock

Ehitus liigub energiasäästu tagamise suunas ning üha olulisem roll on selle saavutamises täita ventilatsioonil, mille hulka peaks kuuluma ka soojusvaheti – see suunab ülejääva toasooja tagasi kasutusse.

Paigalduskohad

Plastventilatsiooni paigaldatakse ühe tuletõkketsooni piires: eramutele, suvilatele ja kortermajadele (kui neil on üha enam populaarsust koguv korteripõhine ventilatsioonisüsteem).


Paigaldamine

Plastventilatsioonitorud ühendatakse patenteeritud hermeetilise tihendsüsteemi abil. Neid pole vaja neetida ega liimida. Torustik paigaldatakse alati vahelaele või laepealsele, torustik ei jää nähtavale. Seetõttu puudub vajadus torustikku värvida, seda ei kujundata disainielemendiks.


Puhastamine

Soovitav on puhastusvajadust kontrollida viie aasta tagant, puhastada iga kümne aasta järel. Õigeaegselt puhastatud või vahetatud filtri ja õigesti reguleeritud ventilatsioonisüsteemi puhul pääsevad toru antistaatilised omadused mõjule ja ekspluatatsioon on odavam.


Sauna ventilatsioon

Sauna ventilatsiooni paigaldus ei erine muu torustiku paigaldusest. Juhendi kohaselt kinnitatud kolmikud jt torustikuosad väldivad joonpaisumisest tekkida võivaid nihkeid. Saunaplafoonide temperatuuritaluvus on 200 ºC. Kerise kohalt puhutakse tavaliselt sisse värsket õhku.

Sarnased artiklid