Galerii: ideid kodusisustuseks Frankfurdi sisustusmessilt

Inga Joala
Frankfurt
Värvidest näeme tagasihoidlikke neutraalseid beeže ja liivatoone, mis lasevad aktsentvärvidel särada. | Inga Joala

Sisustajate raskekahuriväele hästi teadaolev iga-aastane Tendence mess Frankfurdis toimus tavapärase augustikuu asemel sel aastal jaanipäeva nädalavahetusel - 24.-27. juunil. Uue hooaja eel saab messikülastaja end kurssi viia kõige uuemate sisustus- ja aksessuaaritrendidega, osaleda põnevatel üritustel ja loengutel.

Tänavuse messi põhiteemaks on hygge (taani keeles „hubasus“), mille põhiliseks ideeks on pühendada rohkem ja mõnusamalt aega perele, kodule, sõpradele ja iseenesele. Tegemist on kasvava trendiga, mis mõjutab nii söögitegemise kunsti kui ka kodusisustamist. Sellega seondub algupärasuse tunnustamine, au sees on käsitsi meisterdatud ja nn kodukootud asjad.

Sisustustrendid

Eluruumides on endiselt määravaks skulpturaalsed ja geomeetrilised vormid. Ümarate vormidega ekstrasuure seljatoega tugitoolid ja vaasid, mis näevad välja kui paberist volditud, on esiletõusvad aktsendid. Mitmetahulised valgustid meenutavad teemante ja  näevad välja kui juhtmetega skulptuurid ning seda trendi toetavad ka

diivanipatjade, vaipade ja  pappkarpide geomeetrilised mustrid. Valitsevad värvid on must ja valge koos vase, kulla, hõbeda ja tumesinisega. Kevadest saadik on silma torganud kõrgekvaliteedilise ja käsitsi valmistatud klaasi tulek. Traditsiooniline klaasipuhumine  on taas au sees: potid, vaasid ja kausid, hoolega käsitsi maalitud, peegeldavad väärtust ja kvaliteeti.

Kodu dekoreerimine: individuaalsus ja omapära

Detailidest on näha ihalust unikaalse käsitöö järele. Illustratsioone kohtab nii pottidel, serviisidel, servjettidel kui ka köögirätikutel. Jänesed, lehed, taimed, koerad, putukad kaunistavad jõuluehteid ja valgusteid. Pehmust ja õrnust toovad tuppa ka soojades naturaalsetes (puudriroosad, helesinised või hallid) toonides kootud pleedid.

Looduslik, mitmenäoline ja modernne puit

Hubasuse loomisel kasutatakse tihti puitu: lisaks mööblile on nüüd puidust ka kõlarid, küünlajalad, mänguasjad ja nõud – nii rustikaalsena kui ka modernselt, sobides hästi meilgi populaarse Skandinaavia stiiliga.

Trendid köögis

Põhirõhk on funtsionaalsusel ja tervislikul eluviisil. Palju on nostalglilisi ja rahulikult mõjuvaid emailitud potte-panne. Samamoodi mõjub värvitud teras, mida kasutatakse näiteks karpide, leivakastide ja igasugu muude konteinerite valmistamiseks. Köögis on klaas jätkuvalt hädavajalik nii esteetilistel kui ka praktilistel põhjustel. Lisaks puidu ja malmi kombinatsioon, hiiglaslikud lõikelauad, vintage-välimusega puulusikad ja nahkast detailid lisavad köökidele rustikaalsust ja muudavad praktilised esemed ka dekoratiivseteks.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid