Ideaalse päeva valem on 10-3-2-1-0

Kodutohter
Oskus õigesti magama minna tagab sulle järgmise rõõmsa päeva. | Shutterstock

Kas ideaalset päeva on üldse olemas? Jah, on küll, kui sa ise selleks midagi väga lihtsat teed. Ideaalse päeva võti peitub nimelt selles, kuidas sa magama lähed.

Viie raamatu autor ja elustiiliguru Craig Ballantyne on välja tulnud eriti lihtsa valemiga, kuidas oma päevale suurepärane põhi laduda. Selleks tuleb lihtsalt osata õigesti magama minna, järgides valemit 10-3-2-1-0. Proovi sinagi järele!

 

10-3-2-1-0-valem

10

tundi enne magamaminekut ära joo ega söö midagi, milles on kofeiini. Nii võid kindel olla, et magamamineku ajaks on kofeiini ergutav mõju kehast kadunud.

3

tundi enne magamaminekut ära enam midagi söö ja ära tarvita alkoholi. Kui seedekulgla töötab sel ajal, kui sa magad, ei saa keha korralikult puhata ega vajalikke tervenemisprotsesse läbi viia. Alkohol aga segab loomulikku unerütmi ja sügavat und.

2

tundi enne magamaminekut lõpeta töötamine. Kui tunned, et midagi jäi tegemata, kirjuta kõik lõpetamist vajavad tööd paberile – niimoodi puhastad oma aju töömõtetest.

1

tund enne magamaminekut sulge kõik ekraanid: teler, arvuti ja telefon peaksid nüüd minema unerežiimile. Ekraanide sinakas valgus ei lase su kehal toota melatoniini, mis aitab magama jääda.

0

korda vajuta hommikul äratuskella nuppu, et hommikust tõusmist edasi lükata. Kui soovid eelmisel õhtul tegemata jäänud töö ära teha, pane äratuskell helisema 15 minutit enne kodakondsete tõusmist – see annab sulle küllaldaselt aega kõige vajalikum ülesanne rahus ja vaikuses ära teha.

Sarnased artiklid