Imepõõsas astelpaju toob kõigile tervist
Merle Klein
Vana-Kreekas raviti astelpajuga hobuseid - siit on ka pärit taime ladinakeelne nimetus Hippophae rhamnoides. | Shutterstock

Tervislike viljadega astelpaju Eestis looduslikult ei kasva. Küll aga saab seda kaunist dekoratiivse välimusega taime edukalt kasvatada istandustes ja koduaedades.

Looduslikult esineb astelpaju Inglismaal, Kesk-Euroopas ja Skandinaavia maades, harva Lõuna-Euroopas. Eriti rohkelt leidub teda Põhja-Saksamaal, mistõttu kutsub sealne rahvasuu astelpaju põhjamaiseks sidruniks.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid