Jõulukingiideed tehnikahulludele

Sisuturundus
Kingid panevad jõuluõhtu särama. | Tootja

Parimad jõulukingitused on alati hoolega läbimõeldud ja justkui saajale loodud. Tehnikahulludega on asi lihtne – tehnikaseadmeid tuleb pidevalt uusi peale ja on täiesti võimatu, et tal kõik olemas on. Kui sul on plaanis enda lähedast või sõpra meeldivalt üllatada, tasub neil juba varakult enne jõule silma peal hoida, mis tehnikast nad puudust tunnevad, mida neil veel olemas ei ole ning siis jõuluõhtul pole kahtlustki, et kingitus paneb nende silmad särama.

Elektroonikakomplektid või robotid – põnevad vidinad nooremale tehnikahuvilisele

Huvi tehnika vastu algab tavaliselt juba üsna varajases eas. Kui noorel inimesel selle vastu huvi on, tasuks seda kindlasti toetada. Et tutvustada noorele elektroonika põhimõtteid, sobib kingituseks hästi elektroonika komplekt, kus saab ise läbi viia põnevaid elektroonikaeksperimente. Või miks mitte tekitada ka huvi robootika vastu väiksema robotiga, mis võib avada huvi robotite põneva maailma vastu.

 

Väline kõvaketas – et kõik arvutiandmed oleks kindlas kohas

Iga tehnikahullu arvuti on kindlasti täis palju rakendusi ja andmeid, mis ka kõige suurema mahuga arvuti võivad lõpuks muuta aeglaseks. Seega kulub alati ära väline kõvaketas, kus seda kõike hoida. Välist kõvaketast on lihtne valida ka neil, kes tehnikast suurt ise ei jaga, ent tahavad lähedasele kingitusega rõõmu valmistada. Kõige tähtsam asi, mida peaks jälgima, on maht. Minimaalselt peaks valima 1 TB mahuga kõvaketta, mis mahutab näiteks sadu filme. Kogu arvuti sisu mahutamiseks sobib juba kõvaketas mahuga 2 TB ja sealt edasi mahtudega välised kõvakettad mahutavad juba nii palju andmeid, et ruumist enne järgmisi jõule kindlasti puudust ei pea tundma.
Suure valiku IT-vidinaid ja arvutilisasid leiad siit.

 

Droon viib tehnikahuvi uutesse kõrgustesse

Droon on suurepärane kingitus, sest see põnev lennuseade oleks justkui ulmefilmist ja pole kahtlust, et iga tehnikahull on sellest unistanud. Drooni saab lennutada kõrgele, teha imeliste vaadetega fotosid ja videosi. Ja mis kõige parem – droone on nii erinevates hinnaklassides, et igaüks leiab endale sobiva.

Ehkki valik tundub suur, siis tegelikult ei ole drooni valimine väga keeruline. Droonid jaotuvad reeglina kaheks – suured kaamerat kandvad droonid, millega saab teha kasvõi filme ja väiksemad, mida lihtsalt lennutada või filmida-pildistada keskmise kvaliteediga fotosid ja videosi. Kui kingisaaja peab lugu fotograafiast, tasuks vaadata suurema poole, ent kui ta eelistaks seda lihtsalt meelelahutuseks lennutada, valmistab talle rõõmu ka väiksem lennumasin. Vaata droonide valikut lähemalt siit.

Tehnikamaailm areneb suure kiirusega ning tehnikahuvilistel juba igav ei hakka – pidevalt tuleb välja üha uusi ja põnevaid vidinaid, mida katsetada ja proovida. Noorele tehnikahuvilisele on kindlasti põnevad elektroonikakomplektid või väiksemad robotid, mis huvi edasi arendavad. Tehnikahulludele, kes tihti kurdavad, et arvutis jääb ruumi väheks, kulub alati ära väline kõvaketas, kus kõiki oma andmeid hoida ning kui on huvi tehnika vastu ning drooni veel ei ole, siis see lendav masin paneb kindlasti kingisaaja silmad särama.

Sarnased artiklid