Kas korterit soetades peab ostma ka parkimiskoha ja panipaiga?

TM Kodu&Ehitus
Uute majade projekteerimisel ja ehitamisel seab omavalitsus üheks nõudeks parkimiskohtade kavandamise ja ehitamise. | Shutetrstock

Viimasel ajal võib uusarenduste korterite müümisel kohata arendaja seatud lisatingimusi.  Näiteks müüakse korterit uues majas vaid koos parkimiskoha ja panipaigaga. Viimaste hind loomulikult lisandub korteri hinnale. Kui aga potentsiaalne elanik ei vaja parkimiskohta või panipaika, siis kas arendaja tohib sellist nõuet korteri ostmisel seada? Nõu annab jurist Tuulikki Laesson.

Korterite hinnad on uusarendustes niigi krõbedad. Kui aga lisaks korterile tuleb kohustuslikus korras soetada ka parkimiskoht ja panipaik, siis on see kokku oluline kulu. Mitte kõigil pole ka autot. Kas arendajal on õigus keelduda korteri müügist, kui inimene ei soovi soetada juurde parkimiskohta ja panipaika?

Uute majade projekteerimisel ja ehitamisel seab omavalitsus üheks nõudeks parkimiskohtade kavandamise ja ehitamise. Parkimiskohtade arvu määramisel lähtutakse kas standardis „Linnatänavad“ toodud arvutusnõuetest või on omavalitsusel endal kehtestatud parkimiskohtade arvutusnõuded. Näiteks Tallinna linn on enda nõuded kehtestatud.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid