Kas laudlinal ja laudlinal on vahe? Plekivaba laudlina on võimalik

Sisuturundus
Vahatatud laudlinad on valmistatud puuvillasest kangast, kui vastupidavuse saladuseks on õhuke, vedelikke tõrjuv pinnakate. | Hemtex

Kahtlemata võib nii küsimuse püstitada, sest on laudlinu, millele tekkinud plekke saab eemaldada vaid pestes, kuid on ka selliseid, millelt võib pleki või vedeliku lihtsalt lapiga eemaldada. Sageli eelistavadki inimesed laudlina mitte kasutada, sest selle eest hoolitsemine ning plekkide vältimine on võrdlemisi keerukas. Laudlina on ühest küljest sisustuselement, kuid teisalt kaitseb meie söögilauda, sest paratamatult jätavad nõud, söögiriistad ning muu igapäevane kasutus lauapinnale jälgi.

Hemtexi tootevalikus ongi ühed populaarseimad köögitekstiilid just vahatatud laudlinad, mida on lihtne niiske lapiga puhastada. Vahatatud laudlinad on valmistatud puuvillasest kangast, kui vastupidavuse saladuseks on õhuke, vedelikke tõrjuv pinnakate, mis võimaldabki laudlina nii lihtsasti puhastada. Tegemist ei ole klassikalises mõttes vakstuga, vaid pinnatöötlusega laudlinaga, mille puhul ei ole kasutatud PVC-plastikut.

Üheks praktiliseks aspektiks on muidugi ka see, et laudlina saab edukalt pesumasinas pesta ning pesujärgselt ka triikida. Triikimisel on oluline jälgida, et seda tehtakse laudlina pahemalt poolt, et pinnatöötlust mitte kahjustada. Kõige levinum laudlina suurus on 140x250cm, kuid leidub ka lühemat ja pikemat mõõtu. Kui meelepärase mustriga laudlina sobivas suuruses ei ole, saab veidi pikaks jääva laudlina edukalt ise lühemaks lõigata – vahatatud pealispinnaga kangas ei hargne.

Vahatatud laudlina on laual sama kaunis ning langeb sarnaselt tavapärasele laudlinale, ei pea kartma kanga jäikust. Seetõttu ongi selline laudlina ühtviisi praktiline nii lastega perede köögis, kus plekke ja määrdumist on palju enam, kui ka näiteks veidi pidulikumal õhtusöögilaual, kus kasutusel on lauahõbe ja veiniklaasid. Kui juhtubki punane vein ümber minema, tuleb vaid vedelik ära pühkida ja õhtusöök võib jätkuda – ei pea vahetama laudlina uue vastu.

Suvisel perioodil on vahatatud laudlinade valik tavapärasest veelgi suurem seetõttu, et need on eriti praktilised rõdul, terrassil, aias. Kuigi laudlina on vedelikukindel, ei tasuks seda päris vihma kätte jätta. Selleks, et laudlina tuulega paigal püsiks, tasuks nurkadesse kinnitada spetsiaalsed laudlinaraskused, mida võib leida erineva disainiga. Tegemist ongi nimele omase raskusega, mis kinnitub väikese klambriga laudlina nurka ning hoiab seda paigal.

Ka jõululauale sobib vahatatud laudlina suurepäraselt. Selleaastaseks jõulumotiiviks on kaunis tulp, mis loob mõnusat meeleolu igasse interjööri. Suuremustrilist laudlina saab tasakaalustada ühevärviliste lauamattide ning nõudega, nii jääb tulemus rahulikum. Neile, kes eelistavad vähemat mustrit või siis lihtsamat disaini, võiks sobida kaunis tähemotiiv.

Sarnased artiklid