Kas odavad autorehvid võivad olla kvaliteetsed ja vastupidavad?

Sisuturundus
Rehve valides on kõige olulisem sinu turvalisus. | Kaup24.ee

Uute rehvide ostmine võib eelarvesse lüüa korraliku augu, seda enam, et suurem osa inimesi kipub uutele rehvidele mõtlema alles siis, kui mustrisügavus on juba ohtlikult väike või juhtub midagi ootamatut, näiteks rehv läheb katki. Seega võib uute rehvide ostmine olla tihti ootamatu kulu. Tihtipeale mõeldakse siis, kas saaks ehk kuidagi soodsamalt hakkama?

Saad, mille eest maksad

Rehve valides on kõige olulisem sinu turvalisus. Kvaliteetsemad rehvid haarduvad teega paremini ja parandavad juhitavust. Eriti oluline on see Eesti kliimas, kus talvel on teed lumised ja jääst libedad.

 

Kasutatud rehvid on halb mõte

Seda ei ütle rehvimüüjad ilmaasjata. Jah, kasutatud rehvid võib saada parema hinnaga, aga samas ei saa ka olla kindel, kuidas neid rehve kasutati. Kui juba kasutatud rehve osta, on kõige olulisem jälgida mustrisügavust. Eestis on minimaalne talverehvide mustrisügavus 3 mm (soovitatavalt 4-5 mm) ja suverehvidel 1,6 mm (soovitatavalt 3-4 mm). Küll aga võivad kasutatud rehvid head välja näha ning mustrisügavuski tunduda piisav, aga neil võib olla kahjustusi, mida silmaga ei märka. Uued hea hinnaga suverehvid leiad hoopis siit ja talverehvid siit.

 

On ka häid soodsaid autorehve

Sellest ei tasu kindlasti ehmatada, et autorehvide puhul peakski ostma kõige kallimad ning uhkemad. Päris nii see ei ole. On ka soodsamaid rehve, mis on oma kvaliteeti tõestanud. Väiksema eelarve puhul on väga korralikud rehvid näiteks Falken Sincera või General Tire Altimax, mille hinnad algavad umbes 50 eurost.

 

Veel viise rehvide pealt säästa

Üks hea viis rehvide pealt säästa on jälgida sooduspakkumisi. Kui hakkad enda uusi rehve valima, vaata esimese asjana, millised rehvid on allahinnatud, et saada kvaliteetsed rehvid parema hinnaga.

 

Et uued rehvid kauem vastu peaks

Kuigi paremad rehvid maksavad tihtipeale rohkem, peavad need ka kauem vastu. Et aga varsti jälle suurt väljaminekut tegema ei peaks, tasuks oma rehve hoida, et need sind maksimaalselt kaua teeniksid. Selleks peaks kord kuus rehvirõhku kontrollima. See aitab sul säästa ka kütust, et kokkuhoid oleks veel suurem. Ja mõistagi tasuks vältida järsku pidurdamist, kiirendamist ning läbi aukude sõitmist. 

Uute rehvide ostmine võib olla suur ja ootamatu väljaminek, kuid ei tasu kohe tõtata ostma kõige odavamat valikut, veel vähem uurida kasutatud rehve, mis ei pruugi olla kõige turvalisemad. Väga kvaliteetsed rehvid võib saada ka soodsamalt, jälgides allahindlusi ning lõppkokkuvõttes võivad need kujuneda ka suuremaks kokkuhoiuks, sest peavad kauem vastu. 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid