Kauni ja ühtlase jume tagab õige hooldus. Mida silmas pidada?

kodus.ee
Sisuturundus
Õigeid hooldusvahendeid kasutades on nahk niisutatud ja jume ühtlane. | Bio-Oil

Suvepäike annab meile kauni pruunika jume. Liigsest päevitamisest võivad aga tekkida hoopis pigmendilaigud. Pigmendilaikudest, aga ka näiteks putukahammustustest tekkinud armidest saame hõlpsasti võitu – tuleb vaid üht- teist silmas pidada. 

Ka suvel tasub nahka koorida

Näo- ja kehakoorimise mõju ei ole võimalik üle hinnata, seetõttu tasub nüüdki selleks aega leida. Koorimise eesmärgiks on eemaldada surnud naharakke, mis kiirendab naha uuenemist ning soodustab järgnevalt pealekantavate hooldustoodete imendumist.

Õlide hindamatu jõud

Õlide imetoimet nahale on teatud juba aastatuhandeid. Seda „vedelat kulda“ saab kasutada naha niisutamiseks, toitmiseks ja rahustamiseks, armide raviks ja elastsuse säilitamiseks. Erinevalt vee põhjal valmistatud kreemidest ja losjoonidest tekitab õli baasil valmistatud nahahooldustoode oma aktiivainetele peaaegu hapnikuvaba keskkonna. Seetõttu püsivad vitamiinid ja taimeekstraktid õlis muutumatutena väga pikalt.

Ka ebaühtlane näonahk võib saada kauni jume

Paljud apteekrid ning arstid soovitavad pigmendilaikude silmatorkavuse puhul, aga ka kuiva naha korral esimese valikuna nahahooldusõli Bio-Oil®, mille töötas välja ja lansseeris 1987. aastal Dieter Beier.

Saksa keemiku eesmärgiks oli luua õli, mis niisutaks, kaitseks nahka kuivamise eest, oleks tõhus, aga samas kiiresti imenduv. Nõnda see sündiski! Tänu murrangulistele koostisosadele muudab Bio-Oil naha pehmemaks ja siledamaks ning ühtlustab jume. Nahahooldusõli niisutab, vähendades seeläbi kortsukeste teket ja väljapaistvust – nii on see abiks ka vananevale nahale. Ühtlasi aitab Bio-Oil taastada naha loomulikku rasusust, lukustab niiskuse nahka ning väldib selle aurustumist.

 

Tõhus leevendus armidele

Ka putukahammustuste, kriimustuste, põletuste, akne, tuulerõugete ning operatsioonide tõttu tekkinud armidele pakub Bio- Oil leevendust. Bio-Oil vähendab nii uute kui vanade iluvigade ning armide märgatavust. Toodet võib kasutada nii näol kui kehal, silmaümbruse nahal ning huultel. Allergiavaba õli sobib ka tundlikule nahale ning lastele alates teisest eluaastast

Bio- Oil pakub leevendust ka kiirest kaalumuutusest (dieet, rasedus, kiire kasvamine teismeliseas) põhjustatud venitusarmidele. Raseduse ajal võib Bio-Oili kasutada ka venitusarmide ennetamiseks. Sel puhul tasub õli masseerida kõige enam ohustatud piirkondadele, muuhulgas kõhule ja puusadele, alates raseduse teisest semestrist.  

Väärtuslikud vitamiinid nahale

Bio-Oili puhul on baasõli sisse segatud valitud vitamiinid ja looduslikud taimeekstraktid, mida hästi teatakse nende taastavate omaduste poolest. Nii nagu kummeliõli on tuntud oma põletikuvastase, leevendava ja rahustava toime tõttu, teatakse lavendliõli kui lõõgastajat-rahustajat. Ühtlasi on see kaunivärviline taim looduslik antiseptik. Rosmariiniõli omakorda pehmendab nahka. Vitamiin A soodustab uue kollageeni teket ja toetab naha taasuuenemist, parandab selle elastsust, tekstuuri ning nahatooni. Vitamiin E hooldab nahka ja tagab selle terve väljanägemise.

Bio-Oili unikaalne koostis sisaldab ka pardi õlinäärmete toime põhimõttel loodud komponenti PurCellin Oil™, mis teeb õli konsistentsi ja tekstuuri mõnusalt kergeks ning tagab sujuva imendumise.

 

Rohkem infot ühtlase jume saavutamiseks leiad SIIT. 

Sarnased artiklid