Kauni kodu 10 nippi

kodus.ee
Põhjamaiselt heledale kodule lisavad värvilist vunki padjad. Ja kuidas pääseb mõjule roheline vaasis! | Shutterstock

Unistad, et su kodus näeks kõik välja nagu sisustusajakirjas? See pole kuigi keeruline!

1. Kasuta värve

Kui ka mööbel ja seinad on tagasihoidlikku tooni või koguni valged, annavad need suurepärase fooni värvilistele aksessuaaridele. "Värvidega lisad aktsenti või rõhutad ja kordad juba ruumis esinenud värvi," soovitab sisekujundaja Katariina Kalda.

2. Mängi valgusega ja vaadetega

Aknast avaneb lummav vaade? Väga hea, kasuta see ära, et see ruumis korralikult mõjule pääseks. Kindlasti tasub ruumi lasta aga nii palju loomulikku valgust ja päikest, kui see vaid meie oludes võimalik! Ühe ja ainsa laelambi asemel mängi aga valgustusega - säti ruumi erinevaid valgusteid, et olemist vastavalt vajadusele mõnusamaks ja valgustust mahedamaks muuta.

3. Padjad, pleedid, vaibad

Tekstiile on kerge vahetada, ent need annavad ruumile oma näo. Proovi kasvõi dekoratiivpatjade katteid vahetada (suurt värvivalikut soodsa raha eest pakuvad näiteks HM Home ja Ikea)

4. Pigem 3 kui 2

Visuaalselt paremini mõjub paaritu arv aksessuaare ruumis - sestap eelista pigem kolme kui kaht pisikest vaasi vms.

5. Kaunista seina

Kui sein ise ei kujuta endast vaatamisväärsust nt tapeedi vms poolest, ära lase sel igavalt mõjuda - kaunista seda! Aga ära riputa seinale kitši, vaid investeeri näiteks kunsti. "Kahtlemata on aga kunst niisugune asi, millesse tasub rohkem võimaluse ja huvi korral investeerida. See on ajatu ja absoluutne detail, mis muudab kodu kordumatuks ning peegeldab selle elu ning iseloomu," kinnitab katariina Kalda.

6. Näita väärtuslikku, aga ära üle pinguta

Perereliikviad, kunstiteosed, väärtuslik mööbel, mälestusesemed ja fotod  - kõik see väärib kahtlemata näitamist. Vali selleks aga koht, kus esemed ka tõesti mõjule pääsevad, mitte ära kuhja üle - kasuta näiteks riiuleid nagu ekspositsioonipinda ja vaheta näitamiseks mõeldud kraami teatud aja järel.

7. Liigenda ruumi

Ei maksa kogu mööblit seina äärde lükata - loo näiteks mõnusaid lugemisnurki või kasuta riiuleid ruumijagajana

8. Vali, millesse investeerida

Kõik ei pea kodus olema sugugi hirmkallis - millesse tasub oma kodus investeerida ja millised asjad võivad ka odavamad olla, õpetame siin.

9. Näita raamatuid

Olgugi e-ajastu, on raamatud alati näitamist väärt - miks mitte paigutada need vastupidavale kaunile täispuidust raamaturiiulile.

10. Ole sina ise

Las räägivad, et see on popp ja too trendikas - sina sisusta kodu oma südame järgi ja sellisena nagu sulle meeldib!

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid