Kerge kodune näohooldus
Maria Torm
Väldi tugevateralisi koorijaid, mis võivad nahka ärritada. | Shutterstock

Sügisel vajab nahk suvekahjustuste parandamist ja niisutavat turgutamist, et püsida kaunis. Kodusele näohooldusele kulub kõigest 20 minutit – selle aja võiks igaüks kord nädalas oma näo hüvanguks leida.

Kauni jume saladus peitub igapäevases hoolikas hoolitsuses, kuid mõnikord on vaja seda teha veidi põhjalikumalt.
Kõigepealt eemalda näolt meik ja mustus. Kasuta selleks oma tavalisi meigieemaldusvahendeid.

Rasuse ja probleemse naha korral tasub kasutada rasusele nahale mõeldud tooteid, pesuvahte ja -geele, mis rasueritust kergelt pärsivad, ent samal ajal ihu eriti ei kuivata.
Tundliku või allergilise naha korral kasuta kergema konsistentsiga ja õlivabasid tooteid, mis aitavad põletikulist nahka rahulikumana hoida.
Loputa nägu leige veega ja tupsuta rätikuga kuivaks.

 

Kodune kiirhooldus

1. Leota käterätti hästi kuumas vees ja aseta see siis minutiks näole. Tee sama toimingut kolm korda. Aur aitab nahka pehmendada.

2. Koori nahka surnud rakkude eemaldamiseks õrnalt kooriva kreemiga. Hõõru seda näole ringjate liigutustega umbes minuti jagu, seejärel loputa maha.

Väldi tugevateralisi koorijaid, mis võivad nahka ärritada. Kui nahka liiga kõvasti kraasida ja karmilt töödelda, ilmuvad varem või hiljem nahapinnale laienenud kapillaarid; kui tarvitada eriti kangeid ja sobimatuid kosmeetikume, võib nahk muutuda allergiliseks.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodutohter.

Artikli märksõnad