KitchenAid mikser: kas see on oma kõrget hinda väärt?

Kaup24
Sisuturundus

Selleks, et söögitegemine oleks veelgi mugavam ja lihtsam, oleks vaja erinevaid kodumasinaid. Üheks multifunktsionaalseks kodumasinaks on mikser. Selle abil saab nii püreesid kui ka tainast valmistada. Üheks tuntumaks mikseriks on KitchenAid. Seda peetakse üheks perenaiste unistuste kodumasinaks.

Mis on KitchenAid?

KitchenAid on kvaliteetne kodumasinate bränd, mille kõige populaarsem toode on mikser. Nende ajalugu ulatub 1908. aastasse. Insener H. Johnson pani tähele, kuidas raske rauast lusikaga segati leivataigent. Siis tuli tal idee teha mikser. 1919 leiutati esimene lauamikser, millel oli planetaarne liikumine. Sündis ka KitchenAid kaubamärk. Kaheksa aastat hiljem oli KitchenAid saanud populaarseks ning olemas paljudes kodudes. 1936. aastal sai KitchenAid oma kuulsa välimuse, mis on säilinud tänaseni.

Tänapäeval on KitchenAid lisaks praktilisele küljele ka kena disainielement köökides. See on ühtviisi nii jõuline, vastupidav, lihtne kui ka ajatu disainiga. Lisaks mikserile on nende valikus ka muid tooteid- nagu näiteks blenderid, veekeetjad, rösterid ja kohviveskid.

Lihtne kasutamine

Üheks põhjuseks, miks KitchenAid on populaarne ja armastatud, on selle lihtne kasutamine. Kindlasti tasub alustada sellest, et kausi ja segisti asukoht peavad olema kooskõlas. Liiga kõrgel asuva segisti korral jäävad kausi põhjas olevad koostisosas segamata. Liiga madala segisti korral on oht, et kausi põhja võivad tekkida kriimud, mis seda kahjustavad. Selleks, et segisti asukohta muuta, on mikseri küljes olemas kruvi, mida saab keerata.

Mikserit tööle pannes tuleks alustada kõige madalamast kiirusest. Kõige hullem, mis juhtuda saab, on see, et pannakse koostisosad kaussi ja siis keeratakse kiirus maksimaalse peale. Niimoodi võib tagina materjal mööda kööki laiali lennata ja tekib võimalus, et koostisosade kogused ei klapi enam. See toob kaasa ebaõnnestunud taignateo.

Kasutamisvõimalused

KitchenAidi üheks eeliseks on mitmekülgne kasutamine. See tähendab, et sellega saab teha nii õhukest beseetaignast Pavlova koogi jaoks kui ka rasket pärmitainast. Üheks peamiseks eeliseks on lisaks multifunktsionaalsele kasutamisele ka töökindlus. Kuna mikseri ülesandeks on tainast segada, siis saab ta sellega ideaalselt hakkama. Seejuures ka erinevatel kiirustel.

Peale taigna segamise saab mikseriga teha veel teisigi toiminguid. Näiteks saab mikseri abil liha rebida, kastmeid segada, kartuliputru valmistada ja palju muudki teha. Näiteks võib mikseril olla kolm erinevat laba, mille abil saab asju segada. Vispel, mis sobib munavalgete ja vahukoore vahustamiseks, taigna segamise mõla, mis sobib nii muretaigna kui ka muude koogitaignate segamiseks, aga ka taigna segamise konks, mis sobib pärmi- või juuretistaigna segamiseks.

Mikser leiab kasutust ka siis, kui te ise väga suur küpsetaja pole. Näiteks on mikseri abil võimalik teha pastatainast ja kartuliputru. Peale selle võib ta teha mõne pealtnäha keerulise toimingu väga lihtsaks. Näiteks võib saia valmistamine olla väga lihtne, kuigi taigna valmistamine tundub keeruline. Kõik vajalikud koostisosad tuleb panna mikserisse, kokku segada ja ongi taignasegu valmis. Vaja on ainult tainas ahju pista ja sai saabki õige pea valmis.

Mikseri asukoht

Mikserit tasub hoida kas letil või rinna kõrgusel asuvas kapis. Juhul, kui mikser paikneb liiga kõrgel või madalal, on oht, et masin võib kukkuda. Samuti on oht, et võite teisi köögis olevaid masinaid kahjustada. Mikser peaks olema alati püstises asendis, kuna niimoodi väheneb tõenäosus, et see võiks katki minna.

Miks just KitchenAid mikser?

Kuigi alguses sai KitchenAid tuntuks oma mikseri poolest, on nende valikus olemas ka muu väike köögitehnika. Nende kodumasinate üheks eeliseks on kindlasti pilkupüüdev välimus, mis sobib kokku pea igas stiilis köögiga. Samuti on nad tuntud oma hea kvaliteedi poolest, mis tähendab, et tooted võivad vastu pidada üle kümne aasta.

Veel üks põhjus, miks soetada KitchenAid, on nende rohke valik lisasid. Näiteks saab soetada lisaks spetsiaalseid KitchenAidi kausse, mis sobivad mikseriga kokku. See on vajalik siis, kui soovite valmistada tainast, mis eeldab munavalgete või vahukoore eraldi valmistamist. Vahepeal kausi pesemine ja segu ümber valamine võib olla tüütu.

Kuidas mikserit valida?

Peale funktsioonide tasub vaadata ka seadme tehnilist poolt. Üheks näitajaks on võimsus. Kuna mikserit kasutatakse erinevate toiduainete purustamiseks ja segamiseks, peaks see olema pigem suure võimsusega. Idee poolest peaks suurema võimsusega mikser olema parem. Kuna oluline on peale kasutamist mikserit korralikult pesta, võiks ta olla lihtsalt kokku ja lahti käiv. Sõltuvalt mudelist on võimalik mõningaid osasid pesta masinas.

Veel üheks oluliseks parameetriks on mikseri maksimaalne tööaeg. Kui see on lühike, võib mikseri kasutamine muutuda väga tüütuks ja aeganõudvaks. Peale selle on oluliseks näitajaks ka müra. Kui mikser teeb liiga palju lärmi, võib tema kasutamine põhjustada peavalusid ja segada keskendumist.

Kuigi KitchenAid mikserid on enamasti kallimad, on nad siiski oma hinda väärt. Nad peavad vastu pikki aastaid, olles samal ajal ka lihtsalt ja mugavalt kasutatavad. Leidke endale sobiv KitchenAid mikser Kaup24.ee abiga!

Sarnased artiklid