Kõige olulisem asi, millest kodu kujundamist alustada

kodus.ee
Kodu kujundamise A ja O: kõigepealt tee selgeks oma vajadused | Shutterstock

Uus kodu või valmisolek vanale kodule täiesti uus hingamine anda on olemas, ent millest alustada? Kodus.ee küsis Londonis House&Garden festivalil nõu mainekalt inglise sisearhitektilt, omanimelise disainibüroo loojalt ning raamatu "Creating Spaces" autorilt Niki Schäferilt.

"Kõige olulisem asi on mõista,  kuidas sa tahad elada," kõlab tema nõuanne. "Kui palju aega kodus veedad, mis vanuses on inimesed, kes seal kodus elama hakkavad - kõik sõltub sellest. Näiteks kui mõned aastad tagasi olid moes pigem suured, avatud ruumid, siis nüüd on suund taas oma ruumile. Kui majas on teismelised, siis on täiesti selge, et nad vajavad oma ruumi, kuhu eralduda."

Oluline on Schäferi sõnul mõista oma vajadusi - kas käid kodus  sõna otseses mõttes vaid magamas, võid teed ka tööd, lastel peab olema kodus võimalus mängida vms.  "Kodu peab vastama selle elanike igapäevaelu vajadustele ja alles siis, kui ruumide plaan kodus on vastavalt vajadustele paika seatud, võiks alles hakata mõtlema põrandakatte, seinavärvide või mööbli valikule. Siingi tuleks esmalt välja mõelda, mis sulle meeldib, mitte teha "käib kah" valikuid, mis hiljem häirima hakkavad," soovitab ta.

poll: 

Sarnased artiklid