Kõigest 2,28 euroga võid saada häärberi omanikuks

kodus.ee
Koduloterii peavõiduks olev Melling Manor | Promopilt

Suurbritannia pere on otsustanud oma imekauni kuuetoalise häärberi Lancashire'is maha müüa omapärasel moel - nimelt korraldati loterii. Inimesed üle ilma võivad osta 2 inglise naela ehk 2,283 eurot maksva pileti koduloteriil osalemiseks, vastata tuleb ka koduomaniku poolt seatud küsimusele. Kui soovitud summa kokku saab, peaks loss tänavu 1. augustil uue omaniku saama.

Majaloterii tingimustes on aga kirjas ka tasuta osalemise võimalus neile, kes küsimusele hariliku kirja teel vastavad - täpsed ingliskeelsed tingimused on kirjas siin. Dunstan Low pere ostis Melling Manori nimelise häärberi oma perele koduks 2011. aastal, ent kuna remont läks oodatust kallimaks, sattus pere rahalistesse raskustesse ja on sunnitud hoolega renoveeritud maja maha müüma.  Et soovitud summa eest - lõpuks otsustas ta hinda vähendada 500 000 inglise naelani - ostjat ei leidunud, tekkiski mehel leidlik mõte koduloterii korraldamiseks. Tänaseks on tasutud osalemissoove kogunenud juba üle 377 142 ning huvilisi tuleb aina juurde, teatab ettevõtmise koduleht. Vaata häärberi loterii kodulehte siit.

Lisaks pakub mees oma kodulehel ka teistele kinnisvaraomanikele  loterii korraldamist - huvilisi olla üle ilma ja lausa erasaared olla taolisel loteriil tahetud pakkumisele panna, nagu Low kohalikule meediale rääkis.

Kas ka Eestis võiks taolise kinnisvaraloterii korraldada?" Siin poleks sellist rahvamassigi, kes piisavalt palju pileteid ostaks," arvab kinnisvaraanalüütik Risto Vähi. Samuti ei luba hinnalise auhinnaga loteriid korraldada riik - vastavalt hasartmängu seadusele tuleb mistahes loterii korraldamisel lähtuda hasartmänguseadusest juhul, kui loterii võidufond on üle 1000€ või kaubandusliku loterii võidufond üle 10 000 € (max võidufond 100 000€) ja sellise loterii korraldamiseks on vaja hankida korraldusluba. "Seaduse mõistes on ilmselt tegu klassikalise loteriiga, mille korraldamine on Eesti Vabariigis riiklik monopol. Seega EV seadusandlus sellist “koduloteriid” kinnisvara müües korraldada ei võimalda," vastas kodus.ee küsimusele AS Eesti Loto turundus- ja müügidirektor Annely Luikmel.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid