Kõik, mida on sul tarvis teada robotniidukist. 47 küsimust ja vastust
Sisuturundus
Robotniiduki seadistamisega saad hõlpsalt ka ise hakkama. | Husqvarna

Robotniidukid on muutunud meie aedades juba üsna tavapäraseks tööriistaks. Siiski tekib nende kasutamisel mõningaid küsimusi. Järgnvalt leiad vastused kõigile küsimustele, mis võivad sul robotniiduki kasutamisel tekkida.

1. Kas Automower® omamine ja temaga töötamine võtab palju aega?

Ei, Automower®-it on väga lihtne kasutada. Kliendina saavutad pidevalt häid niidutulemusi, ilma selleks eriti pingutamata. Pärast Automower®-i seadistamist hoolitseb niiduk ise sinu abi vajamata selle eest, et muru oleks hästi niidetud – nõnda pole vahet, kas viibite sel ajal kodus, kontoris või hoopis puhkusel. Sinu  muru on alati hooldatud, ilma et peaksid niitmisega ise tegelema.
 

2. On seda lihtne kasutada?

Jah, see on väga lihtne. Võrreldes tavaliste niidukitega on toode väga kerge, ainult 7 kuni 14 kg. Juhtpaneeli on lihtne mõista ja kasutada – pärast Automower® seadistamist saab ta edaspidi ise hakkama.


3. Kas Automower® tekitab müra?

Ei, üldse mitte. Automower® helitase on väga madal, 69 dB (A) ja vähem kuni 58 dB (A), sõltuvalt seadme mudelist. Seda võib võrrelda keskmiste tavalisete muruniidukite müraga, mis jääb vahemikku 95 kuni 100 dB (A). Automower®-i võib rahumeeli aeda töötama jätta, ilma et see sind või teie naabreid häiriks.


4. Milline on Automower®-i mõju keskkonnale?

Kuna Automower® töötab akutoitel, ei tekita niiduk mitte mingeid heitgaase ning selle energiatarve on väga madal. Jooksvad kulud elektrile on sõltuvalt muruväljaku suurusest umbes 3 € - 15 € hooaja kohta.


5. Kui sul on allergiaid – kas robotniidukiga niitmine muudab need tõsisemaks?

Vastupidi, kui sul  on rohuallergiaid või heinapalavik, võib Automower® niiduk olla sinu probleemile hoopis suurepäraseks lahenduseks. Kuna sa ei pea sel ajal ise kohal olema, kui Automower® robotniiduk sinu muru niidab, jääb automaatselt ära suurem osa kokkupuudetest murujääkidega. Lisaks hoitakse muru nii lühikesena, et allergeenid ei lendu.


6. Kuidas Automower®-it seadistada?

Seadistamisega saad hõlpsalt ka ise hakkama. Lihtsalt järgi kasutusjuhendis toodud juhiseid. Sõltuvalt muruväljaku suurusest ja kujust kestab seadistamine 2–5 tundi. Edasimüüjad pakuvad ka seadistamise teenust, kuigi see teenus ei sisaldu soovitatud jaemüügihinnas.


7.Kuidas käivitada ja peatada Automower®-it?

Kui süsteem on seadistatud, lülita sisse pealüliti, vajuta nupule START (kui see on olemas) ja sulge klaviatuuri luuk. Peatamiseks lihtsalt vajuta nuppu STOP.


8. Kas kaabel tuleb maa sisse kaevata?

Ei. Kaabli võib paigaldada maapinnale, kasutades selleks kinnituspiike (saadvala lisavarustusena) – mõne nädalaga katab kaabli kasvav muru. Hea soovitus on näiteks muru väljaku servadel võimalikult madalaks lõigata, et paigutada kaabel maapinnale võimalikult lähemale. Kui aga soovid kaabli kohe alguses maasse kaevata, on soovitatavaks sügavuseks 3-10 cm.


9. Mis juhtub, kui ma unustan PIN-koodi?

Pöördu müüja poole, ta aitab sul taastada PIN-koodi.


10. Milline on suurim Automower®-i töö pindala?

Sõltuvalt aia keerukusest ja niiduki mudelist, saab Automower® hakkama 5000 m² +/-20% suuruste aedadega.


11. Kas vajan veel ka tavalist muruniidukit?

Ei. Me soovitame perfektseks viimistluseks murupinna servad niita murutrimmeriga.


12. Mida teha, kui niidetav pindala on suurem kui 5000 m²?

Võid panna kõrvuti tööle kaks või rohkem masinat. Paljudel klientidel on töös mitu masinat.


13. Kas Automower®-it saab kasutada väiksemates aedades?

Jah. Seadista niitmisaeg vastavalt oma aiale, kasutades Taimeri funktsiooni. Lühijuhendist leiad mudelile vastava niitmisaja tunnis, mis aitab sul seadistada Taimerit vastavalt niidetava pinna suurusele.


14. Kas Automower® sobib kõigile aiatüüpidele?

Põhimõtteliselt jah - seda mida saab niita tavalise niidukiga, saab üldjuhul niita ka Automower® abil. Kasutusmugavust võib piirata killustatud aed (murupind koosneb paljudest väikestest ühendamata murulappidest), kuna siis tuleb niidukit käsitsi ümber paigutada. Seadistamisel tuleb tagada, et Automower ® ei niidaks ala, mida sa  ei soovi niita, näiteks lilled, puud, põõsad, kivid jne.


15. Kas Automower® sobib minu ebatasase pinnaga?

Tänu suurtele veoratastele saab Automower® väga hästi hakkama ebatasastel pindadel. Ta töötab ka kuni 45% (24°) kaldpindadel. Ainult väikesed sügavad augud võivad põhjustada Automower®-i kinnijäämist. Vastupidi, Automower® on piisavalt väike selleks, et järgida ebatasase pinna kumerusi. Ta ei lõika maha “künkaid” nagu seda teevad mõned suuremad niidukid.


16. Kas Automower® pääseb läbi kitsastest käikudest?

Jah, sõltuvalt mudelist saab Automower® hakkama kuni 60 cm laiuste käikudega.


17. Kas Automower® suudab tuvastada esemeid nagu murule jäetud riided või mänguasjad?

Ei. Hoolitsemine selle eest, et murul ei oleks kõrvalisi esemeid, kuulub omaniku kohustuste hulka. Kõik esemed, mis on nii väiksed, et Automower® neist üle sõidab, võivad saada vigastada, samuti võivad saada viga ka masina terad. Enne Automower® kasutamist hoolitse selle eest, et sinu murule pole jäetud väikseid esemeid.


18. Aga maapinnal lebavad käbid, oksad ja puuviljad?

Terade tööea pikendamiseks tuleks sedasorti esemed regulaarselt kokku rehitseda või ära korjata. Nad ei vigasta niidukit, kuid terad kuluvad rutem. Puuoksad võivad ka vigastada või painutada terasid, millest tulenevalt võib halveneda niidutulemus.


19. Mul on ilus lillepeenar ja puud, mida ma robotniiduki eest tahan kaitsta. On see võimalik?

Eeldusel, et kaabel on teie lillepeenra, puu, põõsa või muu eseme ümber õigesti paigaldatud, ei saa Automower® seda kahjustada või sellesse alasse siseneda.


20. Kuidas tuleb Automower® toime väga pika rohuga?

Kui rohi on väga kõrge ja tihe, peaksid lõikekõrgust tõstma ja seda siis järk-järgult soovitud tasemele langetama. Väga äärmuslikes tingimustes, võib osutuda vajalikuks enne Automower®-i töölerakendamist murupind niita tavalise niidukiga.


21. Minu murupinnal on palju sammalt – kuidas see mõjub Automower®-i tööle?

Tegelikult hoopis Automower® mõjutab sammalt. Pidev niitmine mõjub muru kasvule väga hästi ning selle tulemusena sammal järk-järgult kaob teie murult.


22. Kas robotniiduk niidab muru ka vihmase ilmaga?

Jah, Automower® niidab muru mistahes ilmastikutingimustes ja saab hakkama ka vihmas. Siiski soovitame niiduki äärmuslike ilmastikutingimuste korral, nt paduvihm ja torm, õuest sisse tuua.


23. Kas robotniiduk niidab väga kuumades tingimustes?

Niiduk töötab temperatuuril kuni umbes 45 ºC. Kuna aku mahtuvus väheneb kuumades tingimustes, siis alates 25ºC lühenevad NiMH akudega mudelitel niitmise ja laadimise ajad. Niitmisjõudlust see siiski ei muuda. Mudelid Li-Ion akudega töötavad ühtmoodi hästi sõltumata temperatuurist.
 

24. Kui soovin Automower®-it kasutada oma suvekodus või seda oma naabriga jagada, siis kas niiduk saab kahes erinevas paigas töötada?

Jah. Kui osta kaks laadimisseadet ja kaks juhtkaablit, saad seadistada ja kasutada sama Automower®-it mõlemas asukohas.


25. Mis kasu on muru niitmisest ebakorrapärase mustri järgi?

Niitmisel näiliselt juhusliku mustri järgi saate kogu aias vaibataolise muruväljaku. 20 aasta kogemuse põhjal on see kõige kindlam viis, mis ei jäta niitmata muru ja katab kogu murupinna. Kaasaegse kättesaadava GPS tehnoloogia usaldusväärsus ja täpsus, mis on vajalikud süstemaatilise niitmise jaoks, ei ole piisavad, et pakkuda paremaid tulemusi võrreldes Automower®-is tänapäeval kasutatava juhtkaabli ja juhusliku valiku süsteemiga.


26. Millised on niitmispiirkonda määrava juhtkaabli süsteemi eelised?

See on väga lihtne ja usaldusväärne süsteem, mis kindlustab niiduki liikumise määratud piirides suvalises aias ja mistahes ilmatingimustes. See on ka hästi lihtne ja läbinähtav meetod piiride määramiseks.
 

27. Kas Automower®-it saab varustada GPS-iga?

Mõnedel erimudelitel, nagu 430X/450X, on sisseehitatud GPS, mis hõlbustab seadistust ja aitab navigeerida. On olemas ka mudelid, mis on varustatud GPS sideseadmega, mis võimaldab seadet leida, kui ta on varastatud. Selle seadmega võib kasutaja saada niidukiga ühendust SMS või mobiilirakenduse teel.


28. Kas lapsed saavad murul mängida kui Automower® töötab?

Kuigi Automower® tarbitav võimsus on väga väike, on olemas oht lõigata sõrmi või varbaid kui nad satuvad kontakti lõiketeraga. Tänu sisseehitatud ohutusfunktsioonile katkestab tera automaatselt töö, kui niiduk üles tõstetakse või kummuli pööratakse. Kaugus väliskorpuse ja lõiketera otsa vahel on samuti eriti suur, et vältida käte või jalgade juhuslikku kokkupuudet teradega. Sellele vaatamata soovitame lülitada Automower ® välja kui väikesed lapsed mängivad murul.


29. Kas Automower®-il on vargusvastane signalisatsioon?

Jah. Niidukil Automower® on mitu aktiveeritavat vargusvastast kaitsesüsteemi. Kõige olulisem: Robotniidukit Automower® ei saa kasutada ilma isikliku PIN-koodita. Seadistuslukk laseb niidukil töötada vaid teie loodud niitmissüsteemis. Aeglukk nõuab sinu neljakohalise PIN-koodi sisestamist iga sinu enda poolt määratud ajaperioodi järel. Alarm nõuab PIN-koodi sisestamist iga kord, kui Automower® peatatakse – vastasel juhul kostab helialarm. Lisatarvikuna on enamikul mudelitel GPS sideseade, mis sisaldab GPS jälitajat.


30. Kas Automower® on potentsiaalselt ohtlik koertele ja kassidele?

Ei. Meie kogemus näitab, et enamasti väldivad lemmikloomad robotniidukit Automower® ja hoiavad sellest mõistlikku kaugusesse. Sellest hoolimata on robotniiduk Automower® varustatud anduritega, mis annavad niidukile käskluse tagurdada ja valida teine suund, kui niiduk peaks otsa sõitma näiteks sellistele „objektidele” nagu seda on lemmikloomad. Kui niiduk lemmikloomale otsa sõidab, on kontakt väga õrn ega põhjusta tõenäoliselt vigastusi.


31. Kust ma saaksin varuosi ja masinat hooldada?

Sind teenindab sinu lähim volitatud hooldustöökoda. Sobivaima/lähima teeninduspunkti leiad meie kodulehelt edasimüüja leidja rakenduse kaudu.


32. Kui pikk on aku tööiga?

See sõltub pindalast ja niidukile seatud tööajast. Kui Automower® töötab aastas 6 kuud pindalal 800 m{^>2<^} , siis kestab aku 2-4 hooaega. Aku säästmiseks saate seada taimeri vastavalt teie murupinna suurusele. Kuival aastajal saate lihtsalt vähendada töötamise aega kaotamata töö tulemuses.


33. Milline on terade tööiga?

Terade tööiga sõltub pinnase ja rohu tüübist. Kui pindala on 1000m{^>2<^} , on tööiga 1-2 kuud. Kergsulamist terad saab vahetada viie minutiga ning selleks vajate vaid tavalist kruvikeerajat.


34. Kas pean masinat talvel siseruumides hoidma?

Jah, kui sa ei pea talvel niitma. Enne kui oma Automower® robotniiduki talveks hoiule paned, tuleks see puhastada ja kuivaks pühkida ning seejärel hoida seda kuivades ja soojades tingimustes. Soovitame ka laadimisjaama hoida talvel siseruumides. Paigaldatud juhtkaabel võib jääda oma kohale. Valdav osa Automower® robotniidukite edasimüüjaid pakuvad ka niiduki hoiustamise teenust. Teenus sisaldab üldjuhul ka masina hooldust ning tarkvara värskendamist.


35. Kuidas Automower® robotniidukit nii hooldada, et see parimas seisukorras oleks?

Terade vahetamine on suurepärase lõiketulemuse saavutamiseks äärmiselt tähtis. Muruplatsi suurusest sõltuvalt peaksite aeg-ajalt leidma paar minutit, et niiduki rattad, korpus ja laadimisjaam rohust puhastada.


36. Kust ma saan osta Automower®-i?

Sinu  lähima edasimüüja leidmiseks avage meie veebilehe jaotis Edasimüüjad.


37. Kui palju maksab Automower®?

Olenevalt mudelist jäävad Automower®id hinnavahemikku 1159 € kuni 3999 €.


38. Kui suur on igakuine niiduki SIM-kaardi andmesidekulu?

Kasutamise korral ligikaudu 25 MB kuus.


39. Kas ma näen niiduki ekraanil ettemakstud SIM-kaardi jääki?

Ei. Seda teavet pead küsima oma operaatorilt.


40. Missugust mobiilseadme SIM-kaarti saab kasutada?

Mini-SIM-kaarti (lepinguline või ettemakstud), mis toetab 2G-võrgu GPRS-teenust.


41. Mida teha, kui olen unustanud rakenduse sisselogimisparooli?

Kasuta rakenduse sisselogimiskuval parooli lähtestamise funktsiooni.


42. Kuidas saan rakenduse sisselogimisparooli muuta?

Rakenduse menüü Konto seaded kaudu.


43. Kas saan muuta sisselogimiseks kasutatavat e-posti aadressi?

Ei. Pead looma uue e-posti aadressiga uue konto. Kõik niidukid tuleb siduda uue kontoga.


44. Kas saan rakenduses muuta niiduki PIN-koodi?

Ei. Niiduki PIN-koodi ja muid turvaseadeid pole rakenduses võimalik muuta.


45. Mida teeb rakenduses käsk „Lahuta niiduk”?

Sinu konto ja niiduki sidumine tühistatakse. Kõigil muudel niidukiga seotud kontodel säilib täielik juurdepääs.


46. Kuidas tühistada kõigi kontode sidumine?

Niiduki menüü kaudu.


47. Miks minu niiduk peatub pärast rakenduses mõne seade muutmist ligi kümneks sekundiks?

See on täiesti normaalne käitumine. Masin uuendab oma seadeid.

 

Sarnased artiklid