Kokkuhoid kodus: kuidas toita peret 45 euroga nädalas?

kodus.ee
Kas 45-50 euroga nädalas saab ära toita viieliikmelise pere? | Shutterstock

Üleilmselt kuulsaks saanud briti pereema Danielle Ross jagab sotsiaalmeedias, kuidas tema oma viieliikmelise pere ära toidab - tal kuluvat nädala toidukraamile 38 Briti naela ehk veidi üle 44 euro.

Kolme lapse ema  presenteerib meedias ka oma ostutšekki - selgub, et säästukuninganna kulutas just värskele kraamile (värske kurk, tomat, muud juurviljad), ostis liha (kana, veiseliha), ent lubas ka mõnusaid vahepalu, nagu avokaadot või mozzarellat. Kuidas nägi välja viieliikmelise pere toidulaud?  Esmaspäeval söödi õhusöögiks tursakala kartuli ja ubadega, teisipäeval isetehtud kananagitsaid kartulite ja salatiga, kolmapäeval oli laual lasanje küüslaugusaiaga, neljapäeval kodus valmistatud burgerid kauboikartulitega, reedel pakuti ahjukana, laupäeval salatit ahjukana ülejääkide ja isetehtud saiakuubikutega, pühapäeval olid laual lambahakklihast koftad mündise kastme ja riisiga.

Hommikulauale jagus jogurtit puuviljadega, röstsaia, pannkooke ja muudki. Lõunasöögid võetakse kodunt kaasa ja nagu Danielle räägib, pakitakse lõunasöögikarpi eelmise päeva ülejääke, võileibu, pasta- ja kartulisalatit vms.

Ülipopulaarseks saanud Facebooki lehe pidaja Ross on öelnud, et tema saladuseks on kokkamine värsketest asjadest, mitte paki- või purgitoit ning asjaolu, et poodi minnes peab ta alati ostunimekirjast rangelt kinni. Ka annab ta lastele poodi minnes alati igaühele 1 naela (u. 1,16 eurot), mille järeltulijad võivad kulutada oma suva kohaselt. Saksa telesaade Extra kordas Rossi eksperimenti, andes viieliikmelisele perele nädala söögirahaks 50 eurot. Pere tuli rahaga napilt välja, ent pereema sõnul nõudis see parasjagu kombineerimist.

Kuidas arvate, kas Eestis saaks 45-50 euroga viieliikmeline pere nädala jooksul söönuks? Võrdluseks: koolilõuna hind on u. 1.34 eurot, sõduri ühe päeva toit läheb maksma 5,55 eurot.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid