Köögimööbli komplekti valimine koju

Sisuturundus
Olenemata tehtud stiili- ja värvivalikust on ühtemoodi tähtis roll köögimööbli mõõtudel. | Kaup24.ee

Üks asi on sisustamise juures alati sama ja seda sõltumata ruumist, alati on vaja alustada ruumi tegelikule funktsioonile mõtlemisest ning ka sellest, missugused on selle ruumi kasutajate reaalsed vajadused.

Köögi juures tähendab see kindlasti mõtlemist, millist köögimööbli komplekti valida. E-poe Kaup24.ee köögimööbli ja -kappide valiku leiad lähemalt tutvumiseks siit.

 

Hobikokkaja paradiis või kiire toidupeatus
 

Alustada võib sellest, et mõelda, mida köögis üldse tehakse. Kui peres on mõni kokkajahing, kes armastab iga vaba hetke pliidi taga veeta, peaks köögimööbel selle mugavaks tegema – näiteks pakkudes võimalikult palju erinevaid tasapindu, mille peal toitu ette valmistada.

Kui aga mitmetunnise kokkamise asemel on tihemini sooviks kiirelt midagi hamba alla saada, on parem valik lihtne ja minimalistlik köök, kus on olemas kõik vajalik, kuid põhirõhk ei ole töötasapindadel ega täissuuruses seadmetel.

Arvestada tuleb ka pere suurusega. Ühe- või kaheliikmelisele leibkonnale pole köögis väga palju ruumi vaja. Lisaks elementaarsele laua suurusele ja toolide arvule, tasub seda arvestada ka köögimööbli ja köögitehnika valikul. Julgelt võib võtta pigem väiksema külmkapi ning kaaluda nelja plaadiga pliidi asendamist kaheplaadilise variandiga. 


Kappe olgu nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik 
 

Kappidest rääkides võib väiksemas peres planeerida kööki rohkem õhku ja vähem kappe. Samal ajal ei tee paha aga ka tulevikule mõtlemine. Kui on kindel plaan mõne aasta pärast peret suurendada, võiks seda köögi planeerimisel arvesse võtta. Iga mõne aasta tagant köögimööbli täielik ümbervahetamine on nii aja- kui ka rahakulukas. 

Muidugi on ilmeksimatult suur roll ka köögimööbli välimusel. Siin saab šnitti võtta ülejäänud tubadest. Kuigi kodus olevate tubade ja köögi funktsioon ja kasutusalad on väga erinevad, ei tähenda see, et ka ruumid ise peaksid tohutult erinema.

Stiilipuhtuse hoidmiseks võib läbivalt kõikides tubades mingi ühine joon olla. Selleks võib olla nii mõne kindla värvi erinevad toonid ja varjundid, muster või hoopiski materjal. 

Näiteks soodsamas hinnaklassis melamiin on üks levinumaid köögimööbli materjale, tänu oma heale hinna- ja kvaliteedi suhtele.
Modernsema stiiliga koju sobib ka kõrgläikega mööbel või klaasist uksed.

Ka puit on oma mustri, välimuse ja hubasusega hea valik, ent oma omaduste poolest ei sobi see igale poole – puit on reeglina väga tundlik niiskuse suhtes. See tähendab, et kraanikausi kõrvale valitud puidust tööpind võib algul ilusana tunduda, ent mõne aja pärast on puit pundunud ja algupärasest särast on järel vähe. Just puit- ja saepuruplaadi baasil mööblilt on vaja niiskus alati lapiga ära tõmmata. 

 

Sentimeetrite mäng loob mugavuse
 

Olenemata tehtud stiili- ja värvivalikust on ühtemoodi tähtis roll köögimööbli mõõtudel. Isegi kui sa leiad unistuste köögimööbli, aga see on veidike liiga vales mõõdus, ei ole mõtet seda ära osta ja loota, et ehk kuidagi ikka saab hakkama. Ebatäpne köögimööbli koha mõõtmine kuulub viiendaks suure vea alla, mida köögi sisustamisel tasub vältida. Nelja veaga nimekiri on leitav selles artiklis.

Liiga väike mööbel tähendab seda, et erinevate mööbliesemete vahele jäävad kitsad praod, kuhu leiavad oma tee nii tolm, toidujäänused kui ka söögiriistad. Ka silmale ei jäta see ilusat pilti, sest mööbel on ebaühtlase suurusega ning korralikult ühes rivis olemise asemel paistab üks või teine välja. 
Liiga suur mööbel on aga veelgi halvem valik. Mõõdutööd lohakalt tehes võib juhtuda, et köögimööbel lihtsalt ei mahugi kööki.

Parimal juhul piisab lihtsalt uue ja õiges suuruses mööbli tellimisest, halvemal juhul on vaja aga köök ümber planeerida. Muidugi võib juhtuda, et oma kodu lähedasest mööblipoest ei leia päris sobivas suuruses või vajaliku stiiliga mööblikomplekti, ent ka e-poes Kaup24.ee on suur valik köögimööblit.

Sarnased artiklid