Köögitehnika, mis aitab sul säästa aega

Kaup24
Sisuturundus

Erinevad köögitehnika seadmed hoiavad meie aega kokku ja mis veelgi enam muudavad ka toidu tegemise palju lihtsamaks.

Kas kujutaksid ette, et peaksid ilma mikserita munavalget vahtu ajama? Või pliidil vett potiga keetma? Toome välja kõige olulisemad köögiseadmed, mida vajad enda kodus, et hoida kokku aega.

Veekeetja

Vee keetmine võtab üpriski kaua aega, sest selle soojusmahtuvus on väga suur. Veekeetja annab võimaluse keeta vett palju kiiremini - nii saad valmistada teed või keeta vett toidu valmistamiseks. Sellest köögimasinast on palju kasu.
Veekeedukanne on väga erinevas stiilis kui ka suuruses: võimalik on soetada väiksem veekeedukann, aga ka suurem, mis tavaliselt on umbes 1-liitrise mahutavusega. Niisamuti on erinevaid stiile, mille vahel saab valida. Seega leiab igaüks kindlasti sobiva veekeetja, mis köögiga kokku sobib.

Kohvimasin

Esimene asi, mida hommikul üles ärgates soovid, on kindlasti kohv. Unise peaga ei jaksa keegi kohvi hakata pliidil keetma ja seetõttu on saanudki populaarseks erinevad kohvimasinad: nii filterkohvimasinad kui ka espressomasinad. Sõltuvalt sellest, millist tüüpi kohvi sa eelistad, saab ka poest valida enda lemmiku masina, mis hõlbustab kohvi valmistamist igal hommikul.
Sõltuvalt kohvimasina tüübist kui ka funktsioonidest kujuneb ka toote lõplik hind. Kohvimasina saab soetada juba alates paarikümnest eurost, aga ka lausa tuhande euro eest.

Köögikombain

Köögikombain on üks väga universaalne abiline sinu köögis: sellega saab nii riivida, lõikuda, mikserdada, vahustada kui ka valmistada näiteks värskendavaid smuutisid. Köögikombainide nagu ka teiste kodumasinate valik on üpriski suur ja nii saab endale valida just sobivate võimalustega kombaini. Juhul, kui sa ei ole suur smuuti sõber, siis saab ka soetada kombaine, kus blenderi funktsiooni ei ole. Niisamuti ka teiste funktsioonidega.

Väga kasulikuks funktsiooniks on taigna segamise võimalus - juhul, kui armastad palju küpsetada, siis see muudab sinu elu kordi lihtsamaks ja koogi valmistamise kiiremaks.

Elektripliit ja ahi

Selleta ei saa köögis üle ega ümber. Elektripliit ja ahi lihtsustavad toidu tegemist ja tänapäeval võib lausa öelda, et ilma nendeta pole köögis õigupoolest midagi teha. Enam ei kujuta ettegi, et toidu tegemiseks peab tule ahju alla tegema. Elektripliidil toidu valmistamine on nii mugav ja kiire viis, mis aitab kokku hoida väärtuslikku aega.

Nõudepesumasin

Kõik need toidunõud, mis tekivad pärast mitmeid söögikordasid tuleb ka ära pesta. Nõude pesemine on paljude inimeste jaoks üks tüütumaid tegevusi üldse: esiteks on see aeganõudev, natukene räpane ja väga suure veekuluga tegevus. Nõudepesumasina kasutamine aitab kuni 70% ulatuses hoida vett kokku võrreldes sellega, et see sama hulk nõusid oleks käsitsi pestud. Nõudepesumasin on hea nii meile endile, meie rahakotile kui ka loodusele. Eelista brände, mis hoolivat sinuga samadest väärtustest.

Kindlasti on veel kodumasinaid, mida keegi vajab köögis hädasti, nagu külmkapp. Need, mille meie välja tõime, on ühed enamlevinud ja kõige enam kasutatavad kodumasinad, mis tõenäoliselt ei puudu ühestki majapidamisest.

Sarnased artiklid