Köök, magamis- ja elutoad kasvatasid Ikea käivet

kodus.ee
Ikea, elutuba
Ikea elutuba, sügis 2017 | Ikea/promopilt

Põhjanaabrite Ikea haru näitab aasta lõpul häid majandustulemusi: ettevõte kasvatas netokäivet 357 miljoni euroni, mis on 3,9% kõrgem kui eelmisel aastal. Kasvu taga on klientide soov värskendada oma kööki, magamis- ja elutuba.

"Soovime pakkuda tavatarbijale inspireerivaid ja funktsionaalseid lahendusi kodu sisustamiseks," ütles IKEA Soome juht Lars Midttun. Kliendid kulutasid tänavu Ikeas enim raha köögi- ja söögitoaga seotud toodetele nagu näiteks köögimööbel, kodumasinad, söögilauad- ja toolid ning nõud. Ent ka elutoa- ning magamistoasisustusel oli hea minek, samuti Ikea toidukaupadel. Väidetavalt soovivad kliendid varasemast rohkem ka teenuseid nagu toodete komplekteerimine, transport ja disain.

Kui varasemalt on ka Eesti kliendid aidanud Ikea Soome harul käivet kasvatada, siis tuleval aastal on alust arvata, et suur osa eelistab hoopis poodelda Lätis. Ikea poodidekett Baltikumis plaanib nimelt laienemist Lätti, augustis 2018 peab pood Riia lähistel uksed avama ning ehitustööd juba käivad. Rootsi päritolu mööbligigandil Ikea on üle ilma kokku 392 esindust.

poll: 

Kas oled Ikeast kodusisustust ostnud?

Sarnased artiklid