Kõrge vererõhk alla tabletiga
Üllar Ende
Vererõhuravi määramine palju keerulisem kui paari numbri põhjal. | Shutterstock

Miks on vererõhuravimeid nii palju? Kas ei piisaks ainult mõnest, mis enamikku aitaks? Mil viisil rõhurohud mõjuvad ja kui ohtlikud on nende kõrvaltoimed? Sellest räägib Põhja-Eesti regionaalhaigla kardioloogiakeskuse ülemarst-teadusjuht professor Margus Viigimaa.

Juuli ja augusti Kodutohtris rääkisime sellest, kuidas saab veidi kõrgenenud vererõhku allapoole ilma tabletita. Kui see ei õnnestu, siis mingi aja pärast ravimist pääsu pole.

"Praegu on kindel seisukoht selline: kui ülemine vererõhk on mitmel korral mõõdetuna üle 160 mm Hg, peaks tingimata kohe alustama ravi.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid