Korteriühistud vajavad 60 miljonit täiendavat renoveerimisraha

kodus.ee
Kortermajade renoveerimiseks ette nähtud riiklik toetus sai otsa | Shutterstock

Tallinnasse suurfoorumile kogunenud korteriühistud üle Eesti tegid valitsusele ja riigikogule ühispöördumise, milles rõhutavad renoveerimistoetuse jätkumise olulisust, kuna varasemalt eraldatud renoveerimistoetuste raha on lõppenud.

"Teeme ettepaneku:agada jätkusuutliku ja stabiilse toetusskeemi olemasolu elamufondi energiatõhusaks renoveerimiseks ning jätkata hästi sissetöötatud ning edukaks osutunud meetme teostamist läbi SA Kredex ja eraldada toetusskeemi rahastamiseks riigieelarvest 60 miljonit eurot kahel järgneval eelarveaastal," seisab korteriühistute ühisavalduses.

"Eesti elamumajanduse jätkusuutliku arengu aluseks on olemasoleva elamufondi säilimise tagamine. Elamumajanduse arendamisel tuleb eelkõige lähtuda asjaolust, et ligi 97% Eesti elamufondist on eraomanduses. Põhirõhk peab jääma olemasoleva elamufondi säilitamisele ja kaasajastamisele, toetades omanikke vajalike investeeringute tegemisel," öeldakse korteriühistute ühisavalduses. Euroopa Liidu struktuurfondide toel eraldas SA KredEx korteriühistute rekonstrueerimistoetusteks 102 miljonit eurot. Tänaseks on KredExile laekunud 460 taotlust kogusummas 104 miljonit eurot ning toetuse eraldamine on lõppenud.

Aastatel 2017 -2020 plaanib riik eraldada aga 60 miljonit eurot kohaliku omavalitsuse elamuehituse toetuseks. Suurfoorumi debatis osalenud erinevate parteide ja poliitiliste jõudude esindajad olid ühel meelel kohaliku elamuehituse vajalikkusest ning üürimajade kerkimise osas, mis aitaks majanduslikesse raskustesse sattunuid või noori, kel puudub võimalus oma korteri soetamiseks. Samas leidsid poliitiliste jõudude esindajad üksmeelselt, et üürimajade kerkimine ei tohi tulla korteriühistute toetusraha arvelt.

poll: 

Kuidas peaks riik elamumajandust toetama?

Sarnased artiklid