Riiklik toetus elamistingimuste parandamiseks ja kaasajastamiseks on mõeldud lasterikastele peredele, kus kasvab vähemalt kolm kuni 19-aastast last ning kelle sissetulek ühe leibkonna liikme kohta on kuni 355 eurot kuus. Maksimaalseks toetussummaks on 8000 eurot, teistkordsel taotlemisel 5000 eurot. Kõige rohkem taotlusi laekus Harjumaalt (122), Ida-Virumaalt (115) ja Pärnumaalt (59). Kõige vähem aga Hiiumaalt (3), Läänemaalt (9) ja Saaremaalt (16). Taotlejatest 557 esitasid taotluse esimest korda ning 111 puhul on tegemist korduvtaotlejaga. Hetkel toimub taotluste menetlemine. Enne otsuste langetamist teostab KredEx taotlejate juures paikvaatlused.
Toetust taotles 429 kolmelapselist ning 164 neljalapselist perekonda. Suurima laste arvuga peres kasvab 8 last, lisaks on neli peret, kus kasvab 7 last. Kokku jagatakse lasterikastele peredele elamistingimuste parandamiseks 3,2 miljonit eurot. KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on toetuse abil tehtavatel töödel selge mõju lasterikaste perede elamistingimuste paranemisele. „Kodutoetus aitab lasterikastel peredel oma elamistingimusi kaasajastada, olulisi suuremaid parandustöid teha ning muuta oma kodud energiatõhusamaks. Toetuse abil on läbi aastate soojustatud sadu maju, paljud pered on oma kodule saanud uue katuse, rajatud on vee- ning kanalisatsioonisüsteeme, tehtud korda küttesüsteeme ning parandatud hoonete sisekliimat. Tehtud tööd on muutnud paljude laste kasvukeskkonna oluliselt paremaks.“
Tagastamatut toetust saab kasutada mitmeti. Näiteks eluaseme püstitamise, renoveerimise, ümberehitamise või laiendamisega seotud väljaminekuteks, aga ka eluaseme tehnosüsteemide või -võrkude rajamise, muutmise või asendamisega seotud kulutusteks. Lisaks võib seda kasutada eluaseme soetamiseks juhul, kui leibkonnal ei ole päris oma kodu või leibkonna omandis olev maja või korter ei vasta kaasaegsetele elamistingimustele. Eelmisel aastal kasutati toetust kõige enam eluaseme renoveerimiseks ja eluaseme soetamiseks.