Kuidas eemaldada vaibalt plekke?

kodus.ee
Vaibalt tolmu imemiseks kasuta lamedat, harjasteta otsikut. | Shutterstock

Et vaip tuba kaunistaks ning kohev oleks, tuleb seda hooldada regulaarselt — nii kloppides kui ka tolmuimejaga puhastades. Kui aga vaibale kukub sööki või jooki, tuleks pleki eemaldamiseks hakata kohe tegutsema. 

Regulaarne hooldamine

Vaipasid tuleks puhastada regulaarselt, esimesi plekke ei tasu ootama jääda – vaiba sisse koguneb pidevalt silmale nähtamatut mustust. Vaibalt tolmu imemiseks tuleks kasutada lamedat, harjasteta otsikut. Libisemise kaitseks saab kasutada vaibaalusvõrku, see pikendab ka vaiba eluiga ning muudab tolmuimejaga puhastamise mugavamaks.

Pleki eemaldamine vaibalt

Sünteetilisest materjalist vaipa on kergem hooldada, kuna sünteetilised kiud on vastupidavamad ega ima endasse vedelikke nii hästi kui naturaalsed materjalid.

Kui plekk vaibale satub, on oluline, et eemaldaksime selle nii ruttu kui võimalik. Mida rohkem lükkame puhastamist edasi, seda raskem on plekist lahti saada.

Kui vaibale on sattunud vedelikku, kuivata vaipa, tupsutades plekki puhta lapiga. Vältida tuleks aga liigset hõõrumist. Paksemaid aineid saab vaibalt koorida lusika või noaga. Puhastamisliigutusi tuleks alati teha pleki servast sissepoole. Kui kasutad vaibašampooni, veendu alati, et ka see saaks vaiba seest korralikult välja tupsutatud.     

Kui kodus on vaipu, peaks majapidamises olema varuks ka üks pihustatav vaibapuhastusšampoon. Kui spetsiaalset puhastusvahendit pole käepärast võtta, aitab paljude plekkide vastu ka järgmine lahus: sega kokku 1 osa äädikat ja 1 osa veelahust nõudepesuvahendi või majapidamisseebiga.

Tupsuta plekki lahusega, seejärel loputa leige veega. Lõpuks tuleks niiske koht katta majapidamispaberiga, selle peale peaks lisama midagi raskuseks— nii imendub liigne niiskus vaibast paberisse.

 

Kui aga soovid teada, kuidas enda koju sobiv vaip leida, vaata SIIA.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid