Kuidas koolikaupade pealt raha säästa?

Kaup24
Sisuturundus
Kaup24

Sügis on käes ja koos sellega tuleb ka kooliaeg. See tähendab paljudes peredes suurenenud väljaminekuid. Kooli jaoks on vaja uusi riideid, jalanõusid ja koolitarbeid. Lisaks kulub raha ka kooliga seotud ürituste ja väljasõitude peale.

Kulutused on suuremad, kui peres on mitu last, kes käivad koolis. Samas on koolitarbeid targalt soetades võimalik säästa kümneid eurosid. Toome teieni nõuanded, mis võimaldavad leida koolitarbed võimalikult soodsalt.

Hoia silma peal sooduspakkumistel

Koos kooli algusega teevad kauplused ka sooduspakkumisi. Juba augusti alguses algavad kauplustel sooduskampaaniad, mis pakuvad koolikaupu soodsate hindadega. Õigel ajal asju soetades on võimlaik säästa nii vihikutelt kui ka kirjatarvetelt. Enne ostmist tasub võrrelda ka poodide hindu, sest ka kõige tavalisema vihiku hind võib erineda.

Lisaks koolikaupadele on enamasti vaja ka kooliajaks uusi riideid ja jalanõusid, sest suve jooksul kasvavad lapsed üksjagu. Suve lõpus on veel hooaja allahindlustest tooteid alles, mistõttu on võimalik leida odavaid riideid. Näiteks T-särke saab kanda kogu sügise ja talve, peale selle tasub silma peal hoida ka talviste ja sügiseste riiete sooduspakkumistel.

Koolikott

Kõige tähtsam ja kallim koolitarve on kahtlemata koolikott. Kvaliteetne koolikott peab vastu pikki aastaid, mistõttu ei ole vaja iga aasta uut soetada. Kuigi algklassilastele võivad meeldida multikategelastega või roosad seljakotid, ei ole neid mõistlik osta, sest suure tõenäosusega laps seda järgmine aasta kanda ei soovi. Seetõttu soovitatakse valida neutraalset värvi koolikott, mida laps soovib ka paari aasta pärast kanda ja millele saab isikupära anda näiteks võtmehoidjaga.

Teine oluline aspekt koolikotti valides on kaal. Kuna õpikud ja vihikud kaaluvad mitu kilo, on oluline, et kott oleks võimalikult kerge. Väiksemale lapsele võib raske koolikoti kandmine olla tülikas ja ebamugav. Hea ja kerge koolikott kaalub alla 1 kg, soovituslikult umbes 300 grammi.

Koolikott võiks olla ergonoomilise disainiga, mis tähendab mugavaid õlarihmasid ja seljaosa. Õige seljaasend peaks olema toetatud. Mugavad õlarihmad on sellised, mis on polsterdatud, laiad ja reguleeritavad.

Leidke endale parima hinnaga koolikott Kaup24 veebipoes!

Koosta nimekiri

Kui kott on olemas, tuleb leida ka väiksemad koolitarbed. Selleks, et vältida impulsiivoste, on mõistlik koostada nimekiri. Niimoodi on kindel, et ostetud saavad kõik vajalikud esemed. Osa koole annavad ise nimekirja vajaminevate asjadega. Suuremad lapsed teavad enamasti ise, milliseid vihikuid on vaja õhemaid ning millistes ainetes on mugavam paks kaustik.

Tihti võib tekkida küsimusi kunstitarvetega, kuna osa asju kasutatakse vähe. See valdkond tuleks õpetajatega üle täpsustada, sest olenevalt koolist võib olla ka nii, et kogutakse raha ja kool soetab ise vajaminevad vahendid. Teine variant on see, et antakse nimekiri vajaminevate asjadega.

Samal ajal nimekirja vaadates tasub panna tähele, kas mingid asjad on juba endal olemas. Näiteks kui peres on vanem laps, võivad olla tema ajast alles värvipliiatsid, värvilised paberid või plastiliin. Peale selle võib kappe koristades ilmuda välja mõni tühi vihik. Seega võib need asjad ostunimekirjast maha tõmmata.

Vali õiged tooted

Kui nimekiri on paigas, tasub valida sobivad tooted. Keerulisem võib see olla siis, kui laps läheb alles esimesse klassi., sest kirjatarvete ja vihikute maailm on suur ja lai ning sobivate toodete leidmine võib tunduda keeruline.

Vihikuid ostes tasub jälgida reeglit, et nooremate laste puhul tasub kasutada väiksema joontearvuga vihikut. Esimese klassi lapsele sobib 16 joonega vihik. Samamoodi tuleks valida ka ruudulised vihikud- kui laps on väiksem, tasub valida suurema joonega vihik. Samuti tasub soetada abijoonega vihikud esimesse klassi minejale.

Kirjatarvetest kasutatakse esimeses klassis enim harilikku pliiatsit, sest seda saab lihtsasti kustutada. Peale selle on niimoodi lihtne ja mugav käekirja harjutada. Peale harilikku pliiatsit kasutatakse tindipliiats, kuid üleminek on erinev. Valida tasuks keskmise tugevusega pliiats ja nn tavapikkuses, sest väikest pliiatsit on ebamugav käes hoida. Soovitatakse kolmnurkse kujuga pliiatsit, sest seda on lihtne hoida. Värviliste pliiatsite puhul võiks ümbris olla teraga ühte värvi.

Vali kvaliteetsed tooted

Soetatud kooliasjad peaksid olema kvaliteetsed. Kehva kvaliteediga esemeid soetades võib juhtuda, et juba mõne kuu pärast on vaja osta uus ning seega pole odavam toode ennast õigustanud. Odavad asjad väsivad kiiresti, kui neid igapäevaselt kasutada. See kehtib nii pinali, koolikoti kui ka riiete ja jalanõude kohta. Kui augusti lõpus ostetud koolikott juba jõulude ajal laguneb, siis võib mitme uue ostmine minna kulukamaks kui ühe kvaliteetse soetamine.

Lisaks tekstiilile kehtib see reegel ka kunstitarbeid soetades. Selles küsimuses tasub kuulata õpetajate arvamust ja hinnangut, kuna neil on kogemusi erinevate töövahendite kvaliteediga. Tuntud kvaliteetse brändi vesivärvid võivad olla kallimad kui nimetud tooted, kuid tasub eelistada esimesi.

Leidke kõik vajaminev kooliks Kaup24.ee abiga!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid