Kuidas kujundada kodu väikeste detailidega?

kodus.ee
Värvilised detailid elavdavad muidu rahulikest toonides põhjamaist kodu | Shutterstock

"Detailid ruumikujunduses jäävad sageli tööprotsessi alguses hoopis tähelepanuta. Kuid just detailid loovad kodule lõpliku näo ja omapära," selgitab sisekujundaja ja blogi Home for Soul autor Katariina Kalda. Oma nõuandes kodus.ee lugejaile vaatleb ta võimalusi, kuidas aksessuaare kodu kaunistamisel maksimaalselt ära kasutada.

"Aksessuaaride alla loetakse kõike alates valgustitest, kunstist, antiikesemetest ja lõpetades kapinuppudega," selgitab sisekujundaja.

Peamised printsiibid, mille järgi koju aksessuaare valida:

Värv - lisad aktsenti või rõhutad ja kordad juba ruumis esinenud värvi.

Tekstuur  - lisad sobiva kontrasti

Vorm -  lood vormi abil tasakaalustava või just esiletõstetud kujundi

Suurus - kas kujunduselement  peaks olema silmapaistev või pigem toetama taustale taandatud meeleolu

"Olgu see siis kunstiteos seinal või vaasid riiulis, ikkagi on neil oluline sõna öelda terviklikus kompositsioonis," selgitab Kalda. "Tõsi , et sellele on üpris raske tähelepanu pöörata sisekujunduse algusfaasis ja seda eriti veel siis, kui algus tähendab ehitusprahi väljatassimist ja päris algusest alustamist." Kalda soovitab süveneda pilti ruumist, mis endale väga sümpatiseerib - see on tema sõnutsi lihtne viis, kuidas ruumi täiendavate aksessuaaride olulisust mõista. "Üldjuhul paned alles siis tähele, et lamp on just seda värvi, vaip just selle tekstuuriga ja vaasid riiulil spetsiaalselt sellise vormiga, mis täiendab ühte või teist  materjali ehk mustrit/tekstuuri seinal, põrandal või mööblil," selgitab ta.

"Ära jäta neid olulisi detaile alguses ka tähelepanuta. Need võivad just andagi ruumile lõpliku puändi, mis eristab teistest tüüpprojektidest ja lahendustest," nendib ta. "Proovi alustada ruumikujundust vastupidises järjekorras  kui oled sellele siiani lähenenud. Leia üles need elemendid, mida soovid oma toas hiljem kindlasti näha ja loo haakuv kontekst neid silmas pidades."

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid