Kuidas lastetuppa värve valida?

Sisuturundus
Lapsed lihtsalt armastavad värve ja kui nende teha oleks, siis võõpaks nad isegi mööbli üle. | Tootja

Lastetoa sisustamine võib olla väga lahe ettevõtmine, kui on kindel nägemus, kuidas ruum peaks välja nägema. Samas võib see olla tõeline katsumus, kui ei suuda kuidagi otsustada, mida kasutada ja mida mitte.

Lastetoa värvidega on samamoodi: mõnele meeldivad nii-öelda traditsioonilised poiste ja tüdrukute toonid, teine peab paremaks kujundada ruum neutraalsetes toonides, et sobiks mõlemale soole.

Värvivalik johtub paljuski ka lapse vanusest: teismelised eelistavad sageli mustvalgeid lahendusi, samas päris pisikesel põngerjal oma arvamus puudub. Ja nende kahe äärmuse vahele mahuvad kõik toonid - alates helesinisest ja roosast kuni salatirohelise ja kuldkollaseni.

Lapsed lihtsalt armastavad värve ja kui nende teha oleks, siis võõpaks nad isegi mööbli üle. Seda võib ju teha, kui tegemist on ajutiste asjadega, millest laps aasta-paariga välja kasvab. Ent näiteks korralik kirjutuslaud ei ole ühepäevaliblikas ja seda ei maksa siiski uue värvikihi alla matta. Erinevate kirjutuslaudadega saab tutvuda siin.
Et ema-isa elu lastetoa sisustamisel natuke lihtsamaks teha, pakume välja mõned ideed, millest šnitti võtta.
 

Väikelapse tuba, mis areneb koos lapsega
 

Barbie-roosa ja helesinise asemel tasub beebipoisi-või tüdruku toa kujundada siiski valdavalt neutraalsetes toonides ning tuua laste lemmikvärve- ja tegelasi sisse detailidena - voodikatte, vaiba, ruloo, kaisuloomade või muu näol.

Kindla peale minek on alati valge ja kõik muud valge varjundid nagu elevandiluu-, šampanja- või alabastervalge.

Lastetuppa sobivad hästi ka skandinaavialikult helehallid seinad. Hall on üleüldse üks hea universaalne toon, mis nagu valgegi, haakub hästi sisuliselt kõigi teiste värvidega.
Kolmanda võimalusena tasub kaaluda heledaid pastelltoone.

Kui on aga kindel soov või väike prints või printsess nõuab järjekindlalt tuppa oma lemmikvärvi seinu, siis kompromiss võiks olla selline, et aktsentvärv läheb ühte seina ja ülejäänud saavad valgeks või halliks.
Säärase juhul ei jää kärts toon domineerima ja kui laps sirgub suuremaks, on lihtne ruumi seinu üle värvimata ümber kujundada.
 

Kas eri soost last ühes toas
 

Poisi ja tüdruku ühine tuba vajab kuldset keskteed ehk värvilahendust, millega mõlemad on päri.
Looduslähedased toonid nagu kollane, oranž, roheline, hall, beež on need, mis ei tohiks emba-kumba häirida.

Hästi toimiv lahendus on ka kindel temaatika, näiteks mere-, floora- või faunateemad. Kui seintel on äge tapeet, siis muu sisustus võiks olla neutraalne. Näiteks triibulise tapeediga tuppa istub nagu valatult põhjamaiselt valge mööbel. Laia valiku lastetoa mööblit leiab veebipoest Kaup24.ee.

Stiliseeritud loomi kujutava tapeediga tuppa ei ole jällegi paremat valikut kui narivoodi, mis etendab justkui puuonni rolli. Kui kõik neli seina rebaseid kujutava tapeediga katta tundub liiast, siis teatud tapeetide puhul on mustrilise tapeediga komplektis sobivate toonidega ühevärviline tapeet.
Vahva ja praktiline idee on ka katta terve üks sein tahvelvärviga. See peab olema sein, kuhu lastel on vaba juurdepääs ehk mille ees ei ole mööblit.
 

Mida tahab teismeline?
 

Teismelistega ei ole üht kindlat alati töötavat valemit: on noori, kes on lummatud mustast värvist, mõned eelistavad jällegi valgeid seinu, kolmandad trendikat halli, neljandatele sümpatiseerib äge fototapeet.

Kuna nooruk ei vaja oma tuppa nii palju mööblit kui väikelaps, siis seda enam võimalusi seintega eksperimenteerimiseks. Puhast katmata pinda on rohkem ja see võib tekitada kiusatuse katta sein grafiti, seinamaalingu või paljude fotodega.

Tasakaalustatuse mõttes võiks toas olla ikkagi üks aktsentsein ja ülejäänud kolm ühetoonilised. Kardinaid nooruk vaevalt et oma tuppa soovib, praktiline ruloo või ribakardin on akna ette kõige etem. Tutvu valikuga siin.

 

Sarnased artiklid