Kuidas luua koju tõeliselt õnnelik õhkkond?
Bosch
Sisuturundus
Bosch

Skandinaaviast on alguse saanud mitmeid ülemaailmseid trende. Võtame kasvõi skandinaavia disaini, mis väljendub mööbliesemete lihtsuses ja funktsionaalsuses. Skandinaavia stiilis kodude sisustamine levis üle maa ning jõudis ka Eestisse.

Juba mõned aastad on levimas Taanist alguse saanud uus elustiilitrend – lykke. See tähendab taani keeles õnnelikkust ning rõõmu tundmist pisiasjadest, kogukondlikest koosviibimistest, nutiseadmetevabast päevast ning tasakaalu leidmist töö ja eraelu vahel. Lykke viljeleb ka rohelist, taastuvat ja ringmajanduslikku elukorraldust.

Uurime lähemalt, mida tähendab taanlaste õnnelik elustiil ning kuidas see meie elu täisväärtuslikumaks aitab luua.


 

Kuidas sisustada õnnelikku kodu?


 

Meie kodune õhkkond mõjutab meie elu iga aspekti. Läbimõeldamatult planeeritud kodu sisustamine võib põhjustada ebamugavusi igapäevatoimetustes. Õnnelikud taanlased kohandavad lykke mõtlemist ka oma kodude sisustamisel. Siin kehtib lihtne põhimõte: vähem on rohkem.
Too oma koju visuaalselt ruumi ja avarust juurde, peites näiteks ära üleliigsed asjad oma interjööris. Heaks lahenduseks on kasutada voodi all olevaid kaste ja muid panipaiku.

Veel parem - vaata kriitiliselt üle, kas vajad ikka tõepoolest kõiki neid asju. Võib-olla nii mõnigi ese on tegelikult mittevajalik ja võib viia taaskasutuspunkti, olgu selleks siis riideesemed või üleliigne mööbliese.

Mõtle läbi ka mööbli asetus, sest see võib lisada hulgaliselt ruumikust sinu koju.
Olulisel kohal on ka värvid, millega end ümbritsed ning see, kuidas kodudisaini valid. Vali oma koju toonid, mis tõstavad positiivsust ja lasevad meelel puhata.


 

Investeeri kvaliteetsesse kodutehnikasse

Ruumikates ja avarates lykke-stiilis kodudes meeldib taanlastele korraldada ühiseid õhtusööke, kus kogukond saab kokku ning koos veedetakse kvaliteetselt ja lõbusalt aega. Mõnusas seltskonnas aja veetmine lisab kogukonnatunnet. 

Suured kogunemised vajavad vastavat kodutehnikat, et kõik toiduained ära mahuks. Kasuks tuleb suuremat sorti külmkapp või hoopiski jahekapp ja sellele lisaks eraldiseisev külmik. 

Soetades kvaliteetset tehnikat, saame endale ühtlasi ka kestvamaid seadmeid, mille tõttu tekib vähem olmetehnika prügi. Ostes odavamaid asju ja tihemini, siis kasvatame oma ökoloogilist jalajälge just üleliigse prügi tootmisega. Taanlaste roheline mõtteviis on ammu teada ning see on positiivne eeskuju, mida võiksid järgida ka teised riigid ning inimesed oma elukorralduses.

Hea ja vastupidav kodutehnika on üheks osaks lykke mõttemaailmas. Nii eelistavad taanlased investeerida kvaliteetsesse kodutehnikasse, mis võib küll olla veidi kõrgema hinnaklassiga, kuid on ka kvaliteetsem ning säästlikum.


 

Loo kodus hygge olemine


 

Hygge on taanlaste väljend, iseloomustamaks mõnusat ja hubast kodu, kus on hea kuuma kakaod juua ja näiteks raamatut lugeda.

Kodu hygge-likuks loomisel on hea soetada endale suuri ja lopsakaid toataimi. Istumiseks sobivad suured padjad ja kott-toolid, kus on lisaks mõnusad pehmed pleedid. Oluline on muuta kodune õhkkond võimalikult mugavaks ja õdusaks, et õnnehormoonid pääseks valla.

Selline kodu aitab olla positiivsem ja tunda elust veel rohkem rõõmu. Ja hea pole seal olla ainult sinul, vaid ka ülejäänud seltskonnal, kellega sa aega veedad. Kui elustiil on lykke ja kodus on olemine hygge, siis on skandinaavialikult õnnelik elu ka sinuni jõudnud.

 

                                                                                                      www.bosch-home.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid