Kuidas osta enda vajadustele sobiv sügavkülmik?

Sisuturundus
Üheks olulisemaks faktoriks sügavkülmiku valimisel on selle mahutavus. | Kaup24.ee

Toiduainete säilivusaeg on piiratud isegi külmikus, mispärast tuleks osasi toiduaineid säilitada just sügavkülmikus. Selleks aga tuleb esmalt muretseda sobiv sügavkülmik, mis vastaks Sinu soovidele ja vajadustele - siin on paar nüanssi, millele peaksid valimisel tähelepanu pöörama.

Millist sügavkülmikud Sa vajad?
 

Kui oled autoga pidevas liikumises, võib abiks tulla spetsiaalne autokülmik - see on eriti kasulik juhtudel, kui oled näiteks suvel minemas pere või sõpradega matkama või autoreisile. Seda külmikut võid transportida ka mujale - näiteks kasutada grillipeol, kust võtta vajadusel jookide sisse jääd. Kui soovid osta külmutusvahendit sisetingimustesse, siis sobivad selleks hästi nii sügavkülmikud ka külmutuskarbid, mis tagavad toiduainete pika eluea.
 

Energiaklass
 

Energiaklass näitab, kui palju energiat sügavkülmik kasutab - teisisõnu kui palju elektrit vajab seade töötamiseks. Selleks kasutatakse tähti A, B, C ja D - A on kõige säästlikum ning D on kõige kulukam. Õnneks on tänapäeval enamus seadmed A klassis, mispärast Sa ei pea liigsete elektrikulude pärast muretsema. Lisaks on ka tavapärasest A klassist säästlikumaid versioone - A+ ja A++ märgisega sügavkülmikud aitavad Sul säästa elektrit veelgi.
 

Mahutavus
 

Üheks olulisemaks faktoriks sügavkülmiku valimisel on selle mahutavus. Seepärast pööra tähelepanu kui palju toiduaineid Sa sügavkülmutada korraga soovid ning kui suur on vaba ruumikasutus kas Sinu autos või toas. Kui Sulle meeldib toiduvarusi koguda, siis tuleb kindlasti kasuks suurem külmik, küll aga on suuri külmikuid autosse raske mahutada, eriti kui reisijaid on palju. Mahtuvust mõõdetakse liitrites - mida suurem näitaja, seda rohkem see mahutab. Kompaktsed külmikud mahutavad kuni 140 liitrit, väikesed 170 kuni 250 liitrit, keskmised 340 kuni 500 liitrit ning suured rohkem kui 500 liitrit.
 

Müratase
 

Suure võimsusega sügavkülmikud kipuvad tegema müra, mis võib olla üsna ebameeldiv ja tüütu. Kui veedad palju aega sügavkülmikuga ühes toas või isegi kõrvaltoas, võib pidev müra üsnagi häiriv. Seepärast võiksid tähelepanu pöörata sügavkülmiku valimisel ka selle maksimaalsele müratasemele. Seda mõõdetakse detsibellides (dB) ning mida kõrgem on see näitaja, seda suuremat müra sügavkülmik teeb.
 

Disain
 

Lisaks mahutavusele võiksid tähelepanu pöörata ka sügavkülmiku disainile. Kui oled otsimas külmikut endale koju, siis tasub pöörata tähelepanu ülejäänud interjöörile. Näiteks kui Sinu köögimööblis domineerivad eelkõige tumedad värvid, võiksid valida ka sügavkülmiku vastavalt. Kuigi domineerivad sügavkülmikute valikus eelkõige must-valged toonid, sobivad need õnneks kokku enamus mööbliga. Lisaks pööra tähelepanu ka ukse avanemise suunale - eest avatavad sügavkülmikud annavad võimaluse paigutada esemeid külmiku peale, küll aga säästavad pealt avanevad mudelid liikumisruumi. Kui oled otsimas sobiliku disainiga külmikut, tasub tutvuda valikuga siin.
 

Sulatamine
 

Sügavkülmikute sulatamine on üsna tülikas, kuid paraku tuleb seda teha, et oma külmiku eluiga hoida. See tähendab seda, et vähemalt aastas korra tuleks külmik vooluvõrgust eemaldada, lasta jääl sulada, sulavesi eemaldada ning seejärel sisepinnad puhtaks pesta ja kuivatada. Kui see tundub Sinu jaoks liiga aeganõudev ja tüütu, siis oleks palju mugavam variant valida sügavkülmik No Frost süsteemiga - see teostab sulatamist automaatselt, küll aga vajab see siiski korra aastas tuulutamist.
 

Külmutusvõimsus
 

Mida suurema mahutavusega on sügavkülmik, seda suurema külmutusvõimsusega peaks külmik olema. Kui Sul on 4-liikmeline pere, sobib ideaalselt 5 kuni 8 kg/24h näitajaga külmik. Samas mida väiksem võimsus, seda rohkem hoiad kokku elektriarvetelt - seepärast on oluline leida keskne variant, mis täidaks kõik Sinu ja Sinu pere vajadused.
 

Kiirkülmutamine
 

Kui Sinu jaoks on oluline, et kõikides marjades, puu- ja juurviljades säiliksid nende vitamiinid ja muud kasulikud ained või kui täiendad oma toiduvarusi sageli, siis tuleb kindlasti kasuks kiirkülmutuse funktsioon. Kiirkülmutus aitab hoida sügavkülmiku temperatuuri miinimumi peal ilma, et toiduained üles soojeneksid. Nimelt võivad liiga suured külmutustemperatuurid aidata kaotada toiduainetes nende kasulikud toitained, mispärast on kiirkülmutamise funktsioon kindlasti oluline.
 

Kasutajamugavus
 

Tänapäevaseid mudeleid on võimalik ise juhtida koos puutetundliku paneeli abiga - Sina saad ise valida, mis kraadidel või kuidas sügavkülmik toitu külmutab. Küll aga võib nende hind olla tunduvalt kõrgem kui külmikutel, mis seda muidu teha ei võimalda. Kui oled minemas pikema ajalisele reisile ning sügavkülmik on tühi, võimaldavad osad mudelid panna seadme puhkerežiimile - nii ei pea Sa muretsema võimaliku hallituse ja ebameeldiva lõhna pärast, mis võib sügavkülmikusse tekkida. Pööra tähelepanu ka sisevalgustuse ja külmutuskorvide olemasolule, mis aitavad toiduaineid mugavamalt hoiustada.

Kui oled otsimas endale koju sobivat kodutehnikat, mis muudaks Sinu eluviisi tunduvalt mugavamaks, siis tasub tutvuda valikuga Kaup24 veebipoes.

Sarnased artiklid