Kuidas planeerida köögi valgustust?

kodus.ee
home-kitchen
Romantiline köök | OÜ Wesse Engineering

Köögis on tihti see probleem, et valgust napib: kõige hullemal juhul pole peaaegu üldse loomulikku valgust, köögi jaoks jäetakse pime nurk. Ent siiski vajame kokkamisel kohtvalgust - kuidas kööki valgustust planeerida, selleks annab nõu Wesse Engineeringu disainer Liis Saare.

"Köögi valgustuse puhul on üldvalguse (laevalgusti) kõrval oluliseks kohtvalgus. Viimase eesmärk on teha toimingud köögis võimalikult mugavaks. Valgustus on hästi lahendatud siis, kui selle peale ei pea igapäevaselt mõtlema – valgust on igal pool piisavalt, paraja tugevuse ja soojusastmega, seda on lihtne sisse-välja lülitada,"räägib ta.

Enamasti kasutakse tema sõnul kohvalgustina kas LED-ribasid või LED spot-valgusteid. "Kumba eelistada, see on maitse küsimus. Alternatiiviks on tavalised seinavalgustid või klambriga valgustid, mida saab sobivasse kohta riiuli külge kinnitada. Need toovad kööki hubasust, kuid praktilisem lahendus on siiski eelnimetatud LED-valgustid, mis paigaldatakse ülemiste kappide alla. Kui köögis on klaasidega kappe, siis võib kaaluda valgustuse paigutamist ka nendesse," soovitab disainer.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid