Kuidas sisustada väikest lastetuba võimalikult praktiliselt

Sisuturundus
Tootja

Asjata ei öelda, et kui võimalused on väikesed, siis unistada tuleb suurelt. Sama mõtte saab üle kanda ka väikese lastetoa sisustamise protsessi: ruum võib ju olla tilluke, aga seda ei tohi võtta kui piirangut, vaid võimalust panna proovile oma nutikus ja leidlikkus.

Lastetoa möbleerimisel on määrav lapse vanus ja ka noore inimese enda soovid. Tõsi, need ei pruugi alati olla kõige praktilisemad, ent sellegipoolest tasub järeltulijat sisustamistegevusse kaasata ja tema arvamusega arvestada. Lastel võib olla uskumatult häid ideid!
 

Magada võib ka lae all
 

Voodi võtab enda alla väga palju väärtuslikku põrandapinda, mistõttu on otstarbekas tõsta voodi kõrgemale, et saaks ka selle alla jäävat ruumi kasutada.

Mitme lapsega toas on ruumisäästlik lahendus narivoodi, kuid sama loogikat saab järgida ka ühele poisile või tüdrukule mõeldud toas. Peale ökonoomse ruumikasutuse loob kõrgemale viidud voodi võimaluse suuremaks privaatsuseks.

Lastele endile meeldib selline lahendus väga, sest põrandapinnast kõrgemal asetseva voodi saab kujundada temaatiliselt mängumajaks, laevaks, puuonniks või lossiks, voodi alla saab kujundada õppimisnurga või eraldi mänguala mänguköögi, joonistustahvli või nukumajaga. Kui otsite pojale parkimismaja või tütrele nukumööblit, siis Kaup24.ee on see e-pood, kus on esindatud nii kõik tuntumad mänguasjatootjad kui ka mitmed väiksemad kaubamärgid.
 

Toanurgad kasutusse
 

Kolmnurksed põhiplaaniga kitsad kõrged kapid võimaldavad praktiliselt ära kasutada toanurki, kuhu ei anna midagi muud paigutada. Tavalist neljakandilist kappi, millel on kahele poole avanevad uksed, ei saa toanurka seina vastu panna, sest siis ei jää ühe ukse avamiseks ruumi.

Nurga täidab otstarbekalt ära ka L-tähe kujuline kirjutuslaud ja et väikeses toas ei ole ruumiga priisada, tasub kirjutuslaua valida sellise, millel on all sahtlid. Või siis osta eraldi juurde madalad sahtelkapid.
 

Unustage uksed
 

Kui lastetoas on nišš seinakapile või garderoobile, siis on mõistlik jätta seinakapp avatuks ning sellele uksi mitte ette panna.
Esiteks võtavad lahti tõmmatud uksed enda alla päris palju ruumi. Teiseks, kui märkimisväärne osa ruumist on suletud uste taga, mõjub tuba visuaalselt väiksemana.
 

Nutikas raamaturiiul
 

Tavaliselt asetseb toa uks nõnda, et lahti olles on see vastu toa seina. Enamasti ei tule keegi selle peale, et seda ukse taha jäävat seina saaks millekski ära kasutada. Et sinna võiks raamatud paigutada tundub esimese hooga lausa võimatu!

Raamaturiiul ei pea olema ilmtingimata selline, kus teosed on toa poole seljaga. Raamaturiiuliks võivad olla ka seinale kinnitatud süvendiga liistud, mille sisse pistetud raamat toetub seljaga vastu seina. Kirjeldatud lahendus mahub praktiliselt igale poole, ka ukse taha seinale.
 

Seinad ja põrand
 

Väikese lastetoa kujundamisel ei maksa unustada ka siseviimistlust ehk seinu ja põrandat katvaid materjale. Vertikaalpinnad võivad pakkuda loovat mängurõõmu, kui seinas on näiteks värviraamatut meenutavate mustvalgete joonistustega tapeet, mida laps saab oma käega värvida. Või siis lahe lastepärase vaatega fototapeet, mis ruumi optiliselt avardab. Mitmekülgse valiku tapeete, seal hulgas spetsiaalselt lastetuppa mõeldud tapeete, leiab siit.
Tapeedile lisaks võiks üks sein või osa seinast olla kaetud nii magnet- kui ka tahvelvärviga.

Ärge unustage ka põrandat. Näiteks poisi tuppa sobib hästi autoradadega vaip, tüdruku toas võib kasutada keksukastiga vaipa. Kui maha vaipa ei taha, siis on olemas kulumiskindlad ja mängulised põrandakleebised, mis kujutavad näiteks keksukasti, jala- või käpajälgi, loomi, autosid jms.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid