Kuidas talvel käed korras hoida? Talvine meelespea

kodus.ee
Shutterstock

Tähtis osa talvisest kätehügieenist on käte kreemitamine. Käsi võiks kreemitada alati pärast kätepesu. Selle jaoks võiks olla kreemituub ka kontori lauasahtlis. Päevane kreem võiks olla niisutavam ja kergem, õhtune seevastu rasvasem ja toitvam.
 

Kreemi tuleb määrida kätele masseerides, sest massaaž ergutab käte vereringet. Mida kuivemad on käed, seda rohkem kreemi kulub, sest kuiva nahka imendub kreemi rohkem. Käsi kreemitades ei maksa unustada ka käsivarsi ja küünarnukke. Küünarnukid kipuvad talvel lausa ketendama, sest hõõrduvad kogu päeva villaste või sünteetiliste riiete vastu ja saavad vähe õhku.

Vähemalt kodus võiks kätepesuks olla võimalikult neutraalse pH-ga seep.

Kuivadele küünenahkadele tekivad vastu kindaid hõõrdudes valusad küünekisud. Neid ei tohi ära rebida, sest siis võib tekkida põletik. Küünenahku tuleb pehmendada sooja õliga õrnalt masseerides ning õhtul võib käed õliga kokku määrida ja puuvillased kindad ööseks kätte jätta.

Kuna geel ja akrüülküüned reageerivad temperatuuri kõikumistele, siis võivad need pakasega näpud valutama panna, sest muutuvad külmaga kõvaks ja avaldavad küüntele survet. Talvel võiks seega oma küüntega läbi ajada ja nende eest korralikult hoolitseda.

 

Talvine meelespea
 

Hommik ja õhtu. Muuda rutiiniks käte kreemitamine igal hommikul ja õhtul. Ära unusta käsivarsi ja küünarnukke.

Kreem kaasa. Pane üks tuub kätekreemi käekotti või taskusse. Siis on ka reisil olles seda alati hea võtta.

Toida öösel. Ööseks tasub endale varuda rasvasem ja toitvam kätekreem, masseerida see õhtul kätele ja tõmmata kätte puuvillased kindad.

Ära liialda. Käsi tuleb päevas mitu korda pesta, kuid liialdada ei maksa. Eriti ei maksa liialdada käte desinfitseerimisega, sest see kuivatab nahka väga.

Niisutav kreem. Kreemita käsi alati peale pesu kerge niisutava kreemiga.

Küüned korda. Ka küüned ja küünenahad kuivavad talvel. Kuivad küünenahad hakkavad narmendama, tekivad lõhed ja põletik. Küünte ja küünenahkade hooldamiseks tuleb neid määrida sooja õliga.

Kindad kätte. Ära unusta kindaid koju! Kõige tähtsam on kaitsta käsi külma eest.

Niisuta õhku. Kui talvel on kodus keskkütte tõttu õhk väga kuiv, võib panna kaussidega vett radiaatorite lähedusse. Vette võib panna ka mõned tilgad aroomiõli.

Allikas: Kodutohtri käsiraamat „Sinu imeline nahk“

 

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid