Kuidas tõhusalt ja kege vaevaga tüütust katlakivist lahti saada?

Sisuturundus
Klaasi ja keraamika puhastuskomplekt. | Tootja/Preimess GmbH

Katlakivi on tüütu, ent paratamatu nähtus meie kodumajapidamises. Katlakivi tekib igal pool, kus kasutatakse vett.  Vees sisalduv sool sadestub aga pinnale ja tekitab raskesti eemalduva sette. Pikema aja jooksul see  rikub pinna! Aga mida siis teha?

Muidugi on üks võimalus olla tubli ja hoolas ning pidevalt veega kokkupuutuvaid pindasid kodus puhastada ja küürida. Kui pikaks ajaks seda entusiasmi katlakiviga võitlemisel jätkub? Muidugi tuleb ka silmas pidada seda, et kui duširuumi plaatidele pidevalt jõuga kallale minnakse, on küürimise tagajärjel peagi vuugivahed tühjad.

Keraamilised pinnad saab puhtaks ka kergema vaevaga. Näiteks kasutades selleks tööks Nanomaxi katlakivi eemaldajat. OneSystem kontsentraati tuleb lahjenda veega suhtes 1:5 kuni 1:10,  pihustada  pinnale,  lasta seista ning mõjuda ja maha pesta. Nii lihtne see ongi!
Selle lahusega saad eemaldada kerge vaevaga katlakivi, rooste ja lubjasette jääke. Võid seda kasutada klaasil, keraamikal, PVC-l, roostevabal terasel, kroomil, vannide ja WC puhastamisel, aga ka nõudepesumasinate puhastamiseks katlakivist. Et toime oleks tugevam, kasuta lahjendamiseks destilleeritud vett.


Lihtsam on ennetada, kui hiljem küürida

Kui vesi puutub klaasiga pidevalt kokku, võib klaaspinnale tekkida õhuke valge kiht. Karedas vees leiduvad mineraalid sadestuvad klaasi pinnale ja nakkuvad sellega tugevalt. See kiht tuleb pesemisel tavaliselt maha. Jättes mineraalide kuivanud jäägid aga puhastamata, tekib mineraalide ja klaasi pinna vahel keemiline side. Tekkinud plekkide eemaldamine võib osutuda võimatuks ja ainukeseks lahendiks on klaasi väljavahetamine.
Selleks, et vältida tekkida võivat olukorda, on kõige parem kui oled klaasi töödelnud kaitsevahendiga. Kaitsevahendiga töödeldud klaasil on välitingimustes isepuhastusefekt. Ka on kaitstud pinda vajadusel lihtne puhastada.

Kaitsevahend annab pinnale kleepumisvastase toime. Vannitoas on lihtsam puhatana hoida keraamilisi plaate, aknaid, dušiklaase, WC, valamut ja vanni. Samuti saab edukalt kaitsta paljusid pindasid köögis, elutoas ning ka õues, näiteks klaasist katuseid.

Töödeldud pinna puhastamiseks piisab enamasti veest ja mikrokiudlapist. Kokkuvõttes on võimalik säästa kuni 80%  puhastamisaega ja puhastusvahendeid.

Nanomaxi kaitsevahend tekitab töödeldud pinnal vett- ja ka õliseid vedelikke hülgava efekti.  Töödeldud pinnal kahaneb ka bakterite kasv. Pindade läbipaistvus ja läige säilivad kauem.  Nano kaitse klaaspindadele on külma- ja kuumakindel.

Vaata, mida veel saab nanokihiga katta.

Nanomaxi kattematerjalid on valmistatud räni baasil, kandeained on vesi või piiritus.

Lähemalt saad vaadata siit.

 

Sarnased artiklid