Kuidas valida hübriidjalgratast?

Sisuturundus
Kaup24.ee

Kui Sinu elu on seiklus ning jalgrattamatkad võid vabalt võtta ette erinevatel maastikel, siis tasuks soetada hübriidjalgratas. Need rattad sobivad kasutamiseks nii maastikusõidul, maanteedel kui ka linnateedel. Seetõttu on rattal ka mugavam istme konstruktsioon, mitmekülgsed rehvid ja palju teisi omadusi.

Kuid ratta tüübi valimisest alati ei piisa - tähelepanu peab pöörama ka pisidetailidele, kui soovid endale kaaslaseks ratast, mis tagaks kõik mugavused ja peaks vastu pikka aega.
 

Sõidustiil ja eelarve

Kui plaan on jalgratast soetada, siis tasuks kindlasti läbi kaaluda rahalised võimalused. Kvaliteetsed tootjad pakuvad kahtlemata vastupidavaid rattaid, mis kestavad aastaid ja isegi aastakümneid. See on eriti oluline rattaspordiga tegelevate inimeste puhul, kes otsivad võimalikult kvaliteetset mudelit. Kui vajad ratast vaid paarile harva esinevale jalgrattamatkale või lihtsalt transpordivahendiks, siis sobib hästi ka soodsam mudel. Heaks nipiks on näiteks ratas osta veebipoest, kuna e-poodides on hinnad üldiselt tunduvalt soodsamad.
 

Vali õige jalgratta suurus

Nii naiste, meeste kui laste jalgrattad erinevad oma suuruse poolest, mistõttu on oluline veenduda, et istudes ulatuksid jalad ilusti pedaalile ja käed käepidemele ning sõitmine oleks mugav. Raami suuruse valimine on tegelikult lihtne - seisa kingadeta kergelt harkis ning lase kellegil mõõta vahemaa põranda ja jalgevahe vahel sentimeetrites. Hübriidrataste puhul tuleb see siis korrutada  0,70-ga ning see arvutada tollideks. Laste puhul tuleb aga arvestada lapse vanusega - 2-aastasele sobib üldiselt 12-tolline jalgratas, 3 kuni 5-aastastele lastele sobivad 14 kuni 16 tollised rattad, 7 kuni 8-aastased peaksid juba hakkama saama 20 tolliste ratastega ning vanemad juba 24 tollistega.
 

Disain ja tootja

Järgmiseks oluliseks faktoriks on ratta disain. Olemas on nii kirevaid kui ka tagasihoidlikumaid rattaid - nii leiab igaüks endale just sellise jalgratta, mis vastab just tema maitsele. Sedasi leiad sobiliku ratta ka lapsele. Rattaid pakuvad erinevad tootjad, kes toodavad mitmesuguseid mudeleid erinevate omadustega. Kui oled juba mõnest tootjast head kuulnud, siis tasub selle brändi mudelid ka üle vaadata. Kui võimalik, siis enne ostu tee proovisõit. Vaid nii saad tunnetada, kas ratas on Sinu jaoks mugav.
 

Lisafunktsioonid

Alati peaksid veenduma, et rattal oleksid töötavad helkurid. Lisaks on osadel mudelitel võimalus kinnitada lapsetool, pudelihoidja ja teised sarnased lisaelemendid. Väiksemale lapsele ratast valides kindlasti veendu, et võimalik oleks paigaldada abirattad. Tea, mida Sa oma rattalt ootad ning sellest lähtuvalt ka vali.

Hübriidjalgratas on igati uudne lahendus - selle ratta rehvid ja ülesehitus võimaldab rännata erinevatel teeoludel ning sobib ideaalselt neile, kes soovivad lisaks kergele rattasõidule ka treenida. Lähemalt jalgrataste valikuga saad tutvuda Kaup24 veebipoes.

Sarnased artiklid