Kuidas valida kauakestvat WC-potti?

Sisuturundus
Kaup24.ee

WC-pott on iga vannitoa asendamatu osa. Lisaks praktilisusele võib olla kaasaegne tualettpott ka stiilne sisustuselement, mis täiustab Sinu vannitoa interjööri. Küll aga hea disain ei tähenda kohe seda, et tegu on kvaliteetse ja vastupidava sanitaartehnikaga, mistõttu on oluline tähelepanu pöörata ka WC-poti teistele omadustele. Selleks on näiteks materjal, loputusmehhanismi ja loputuspaagi iseärasused, kasutajamugavus ja palju muudki. Kui Sinu eesmärgiks on leida tualettpott, mis peaks vastu kaua ning ei oleks ka aegumatu, tuleks Sul just pöörata tähelepanu järgnevale.

Materjal

Tualettpotte valmistatakse enamasti kahest materjalist - keraamika (portselan) või plastik. Kvaliteetsemaks mudeliks võib valida keraamilist santehnikat, mis on ka kõige levinud. Keraamikast WC-pott on vastupidav, usaldusväärne, seda on kerge puhastada, ei teki korrosiooni ning on bakterite vastu resistentne. Lisaks on keraamika nii paindlik, et sellest on võimalik valmistada erinevates kujudes ning kasutada erinevaid värve. Plastikust mudelid on küll mõnevõrra soodsamad, kui ei ole mõistlikud pikemas perspektiivis.
Plastik on küll oma loomu poolest kergem ja soodsam, kuid seda on keerulisem hooldada ning selle vastupidavus on limiteeritud, kuna bakterid ja erinevad tualettpoti puhastamiseks mõeldud vahendid võivad selle kvaliteeti tunduvalt mõjutada.
 

Loputusmehhanism

Tänapäevase tehnoloogiaga on arendatud WC-potid, mis on veesäästlikuma loputusmehhanismiga. Kunagi pidi nuppu vajutama lausa mitu korda, et vesi loputaks tualetti piisavalt - vanasti oli loputuspaakide suuruseks lausa 10 liitrit, tänapäeval piisab 3 kuni 7 liitrilisest.
Tänapäeval piisab vaid ühest nupuvajutusest, mistõttu hoiad kokku ka kommunaalarvete pealt, mistõttu olekski mõistlik soetada kahesüsteemne pott. Osad mudelid isegi suudavad reguleerida vee kasutust vastavat nupuvajutuse tugevusele. Seetõttu oleks mõistlik leida mudel, mis oleks uudsete lahendustega. Vastupidavuses oleneb ka nupu ehitus - tõmmatavad nupud võivad minna kordades kiiremini katki kui vajutatavad.
 

Kahekihiline loputuspaak

Kui vannitoa ja loputuskastis voolava vee temperatuurid on liiga erinevad, võib WC-pott hakata “higistama”. Selle mure vältimiseks on kõige mõistlikum valida kahekihiline loputuspaak, mille puhul plastist sisemus ja keraamiline kate aitab võrdsustada temperatuure ning ei lase kondensveel tekkida. Üldjuhul on sellel ka veel üks hea omadus - vaikne loputusmehhanism.
 

Eelista seinapealset potti

Põranda pott võtab üsna palju ruumi ning seda ja selle ümbrust on ka keerulisem puhastada. Seinapealse poti puhul ei kogune nii palju mustust ning isegi kui tekib, siis seda on palju kergem koristada. See tähendab mugavust Sinu jaoks ning ka hästi hoitud WC-pott peab vastu kauem. Lisaks on kõik seinasisesed raamid ehitatud nii, et see ei hakka lekkima ning vajadusel on võimalik eemaldada kogu loputusmehhanism, mistõttu on vajadusel seina sisse võimalik alati ligi pääseda, et teha vajalikke hooldust või parandust.
 

Kasutajamugavus

Disaini puhul on oluline, et potti oleks mugav kasutada. Näiteks poti kaas võiks sulgeda aeglaselt ja rahulikult, sest tugevad löögid kiire kaane sulgemise tagajärjel võivad nihutada prilllauda.  Kindlasti on Sinu jaoks oluline ka loputusmehhanismi müratase, et see oleks võimalikult vaikne. Seetõttu tutvu lähemalt toodete lisafunktsioonidega ja mis lisaväärtusi nad veel Sulle juurde pakkuda suudavad, et ei tekiks tahtmist uuesti potti välja vahetada.
 

Eelista sama tootja varuosasid

WC-poti ostmisel tasub eelkõige eelista sama tootja varuosasid. Näiteks raami puhul tuleks valida sama tootja oma, kuna see toimib soetatud tualettpotiga kõige paremini. Võõra tootja raam ei pruugi isegi Sinu WC-potiga sobida, mistõttu oleks mõistlik jääda tootjale kindlaks.
 

Hind

Kõrge hind alati ei tähenda seda, et tualettpott peab kauem vastu. Isegi soodsamad mudelid võivad olla vägagi vastupidavad. Kiidetud on kindlasti tuntud brändide nimed, kuid see ei tähenda, et teised potid ei ole kvaliteetsed. Seetõttu tasubki tutvuda iga mudeliga eraldi ning leida enda jaoks kõige sobivam. Näiteks on võimalik tutvuda erinevate tootjate ja mudelitega Kaup24 veebipoes.

WC-pott on olemas tänapäeval enamus majapidamistes, milleta me üldjuhul ei kujutaks enam isegi elu ette. Seetõttu peaks Sinu eesmärk olema leida tualettpott, mis oleks võimalikult vastupidav ja kestaks kaua. Pidades meeles eelnevalt mainitud nõuandeid, leiad endale koju sobiva ja meelepärase mudeli kiirelt ja mugavalt.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid