Jõulupuu pole kohustuslik
Kuigi maast laeni ulatuv ja rohkete kaunistustega jõulupuu on paljude meelest vältimatult vajalik, ära tekita endale selle pärast peavalu. Ära jäta kuuseostu viimasele minutile ja trügi müügiplatsil koos teiste jõulupuu-jahtijatega, vaid tee sellest ka oma järeltulijate jaoks meeldejääv sündmus ning tooge kuusk metsast. Selleks on RMK loonud koguni eraldi lehekülje - vaata siit, kuidas riigimetsast kuuske saab!
Jõulukuusele on aga mitmeid vahvaid alternatiive: alates vägagi soliidse väljanägemisega kunstkuuskedest ning lõpetades ise meisterdatud kompositsioonidega. Kindlasti tõmbab ise meisterdatud variant tähelepanu ja mis kõige parem: puuduvad tüütud okkad, mida kokku peab pühkima!
Saada jõulutervitused aegsasti
Kes välismaalt kingitusi tellisid, neil läheb detsembris kiireks. "Palju oleneb muidugi palju sellest, kust kiri või pakk tuleb ning kuhu ta suundub," rääkis Omniva meediasuhete juht Mattias Kaiv. "Kui tegemist on välismaalt tuleva või välismaale suunduva saadetisega, siis tuleks igaks juhuks pigem rohkem aega varuda, kuna Omniva ei saa garanteerida paki ega kirja liikumise kiirust välismaal. Kui me räägime aga Eesti-sisesest paki ja kirja liikumisest, siis siin on viimane päev, millal kirju ja pakke kohale toimetatakse, 23. detsember. 24. detsembril kirjad ja pakid ei liigu," hoiatas ta. "See tähendab, et kui on soov, et pakk enne jõule saajani jõuaks, siis on viimane aeg oma pakk näiteks pakiautomaadist teele panna 22. detsembril enne pakiautomaadi tühjendamisaega (varieerub olenevalt automaadist kell 12-16). Kirja postitamise puhul tuleb jälgida kirjakastile märgitud tühjendamisaegasid. Loomulikult on parem mõningase varuga arvestada ning seejuures vältida võimalikku ebameeldivat üllatust, et 22. kuupäeval pakki või kirja postitades on tühjendamisaeg juba möödas. Uuesti pärast jõule liigub post kolmapäeval 27. detsembril."
Olulised on inimesed, mitte asjad
Aina enam kõneldakse sellest, et kaunist jõuluajast on saanud tõeline tarbimisralli ja kingitused muutunud olulisemaks kui mõte kalliste inimestega koos veedetud kvaliteetajast. Äkki üldse kingitused ära jätta? Ent alati ei pea ju asju kinkima, võid kinkida ka emotsioone - näiteks ühine väljasõit või reis, mõnus spaapäev või lihtsalt lubadused, mida kingisaaja saab aasta jooksul lunastada. Niisamuti võib üheskoos teha head - aasta ringi ootavad häid tegusid mitmed heategevusorganisatsioonid. Kui aga tahad siiski kingitusi osta, varu neid pikema aja jooksul, mitte ära torma poodi 23. või 24. detsembril, et haarata esimene ettejuhtuv ese.
Kui aga tunned, et ei taha jõulude ajal suurt pidu ega kellelegi külla sõita, on ka koju jääda täiesti okei: tee seda, mis sind ennast õnnelikuks teeb! Samuti ei pea laud lookas olema ja inimesed selle taga end oimetuks vohmima: heaks enesetundeks piisab tegelikult palju vähemast.