Kujunda kodu: 20 inspireerivat magamistuba

kodus.ee
Hea ruumiprogrammiga korter sobib suurepäraselt suurele perele – avatud elutoas saab pere mugavalt koos olla, samal ajal kui magamistoad on eraldatud ja privaatsete pesuruumidega. | Tõnu Tunnel

Plaanid veel enne sügise algust magamistoale uue hingamise anda? Ammuta inspiratsiooni nendest magamistubadest, mis ilmunud ajakirjades Kodu & Aed ning Diivan ja veebiportaalis kodus.ee!

3 asja, mida magamistoa planeerimisel pead arvestama, et seal hea uni tuleks:

* Tee tuba hämaraks. Eestimaa valged suveööd võivad su und mõjutada, mistap hoolitse  selle eest, et magamistoas on alati piisavalt hämar.

* Korralik ventilatsioon ja temperatuur magamistoas. Parimaks magamiseks soovitatavaks temperatuuriks peetakse 19-20 soojakraadi, kuid kes jahedamat tuba armastab, võib soojust veidi vähemakski võtta. Kindlasti ei ole soovitav magada liiga palavas või õhutamata toas: värske õhk on hea enesetunde puhul oluline.

* Korralik madrats. On asju, millelt kokku hoida ei maksa: korralik madrats on üks neist. Suures abieluvoodis tuleks samuti vaadata, et mõlemal partneril oleks madrats just nende soove ja vajadusi silmas pidades - üks võimalus on muretseda raami sisse kaks eraldi madratsit, ent ka mitmed tootjad pakuvad madratseid, kus üks pool on vastavalt pehmem või kõvem kui teine.

Sarnased artiklid