Küsitlus: mis on eluks hädavajalik?

kodus.ee
nutitelefon
Kas nutitelefon kaalub kaaslase üles? | Shutterstock

Millised on meie vajadused peatselt saja-aastaseks saavas Eestis? Kas piisab meile peavarjust ja toidust, või on oluline ka armastus ja hea sõna? Või on kõige tähtsam, et oleks kiire internetiühendus ja odav alkohol?

Nelja aasta eest viisid teadlased samalaadse küsitluse läbi Suurbritannias kahe tuhande 18 - 65 aastase inimese hulgas: selgus, et saareriigi elanike elutähtsate asjade nimekirja juhivad internetiühendus ja televisioon, järgneb aga võimalus kellelegi kaissu pugeda. Veel peeti hädavajalikuks sooja veega igapäevast pesemisvõimalust ning keskkütet, head abielu ja armastust, aga ka kohvi, šokolaadi, õlut ja klaasikest veini. Eluks vajalike asjade nimekirjast võis leida ka auto ja iPhone'i.

Internetiühenduse tõusu üle inimeste vajadustedetabeli tippu pole aga midagi imestada: ka umbes iga kümnenda sakslase meelest on hädavajalik olla internetis ja nutitelefoni teel kättesaadav. Kui aastal 2012 oli ühes Saksamaal läbi viidud uuringus 50%  vastanuist arvamusel, et internet on eluks hädavajalik, siis aastaks 2016 oli sellel arvamusel juba 61% vastanuist. Suurem osa vastanuist nägi internetis võimalusi, mitte ohtusid.

Niisiis, head lugejad: mis on teie arvates eluks hädavajalik ja ilma milleta te elu ette ei kujuta? 

poll: 

Millised asjad on nii olulised, et ilma läbi ei saa?

Sarnased artiklid