Lamamistool kui tänuväärne abivahend beebi esimesteks elukuudeks

Sisuturundus
Kaup24.ee

Lapsevanemana soovime alati oma lapsele parimat, eriti esimestel elukuudel. Kindlasti on lapse esimesed elukuud mõnes mõttes kurnavad ka vanemate jaoks, mistõttu on oluline leida vahendeid, mis lihtsustaksid lapse hoidmist ning annaksid ka emale või isale puhkust. 

Üks viis selleks on soetada lapsele lamamistool - see tool aitab lapsel tunda ennast mugavalt, lõõgastuda ning aitab ka lapsevanemal hoida lapsel silma paremini peal ja leida enda jaoks aega. Millised on lamamistooli head omadused?
 

Aitab kiiresti uinuda       
 

Lamamistoolid on üldiselt lapse jaoks nii mugavad, et väikelapsed tunnevad end alati lõõgastunult ja hästi, mistõttu on neil kergem ka uinuda. See on eriti oluline lapsevanema jaoks, kes vajab lisaks lapsega tegelemise kõrvalt ka enda vaba aega, et puhata ja tegeleda muude oluliste tegemistega samal ajal kui laps magab.
 

Sobivad ka meelelahutuseks

Lapse lamamistooli külge on võimalik paigaldada näiteks muusikaline karussell või muu funktsioon, mis mõjub lapse jaoks meelelahutuslikult kui ka rahustavalt. Lisaks aitavad nad lapsel arendada kujutlusvõimet kui ka kuulmist. Mida rohkem funktsioone toolil, seda huvitavam on lapsel olla. Lisaks on lamamistoolist ümbritseva maailma uudistamine kindlasti lapse jaoks põnev.
 

Toetav

Lamamistoolid tagavad lapse jaoks mugava ja toetava selja- ja kehaasendi, mis aitab lapse kehal korrektselt areneda. Paljude toolide puhul on seljatugi võimalik ka reguleerida, et lapsel oleks mugavam ning tugi oleks piisav. Nii saad näiteks tooli sättida vastavalt lapse kasvule ilma, et peaksid hakkama otsima suuremaks kasvanud lapse jaoks uut tooli.
 

Turvaline

Laps on alati omal kohal ning tead, et lapsel ei ole võimalik toolist kaugemale roomata ega sealt välja kukkuda. Nii ei saa laps endale viga tekitada. Siiski tasub veenduda, et tool vastaks lapse kaalule ja vanusele, et laps mahuks tooli mugavalt lamama. Seetõttu on paljud toolide tootjad ka oma toodete juures märkinud, mis on tooli maksimaalne kaal ja vanus.
 

Kaasaskantav

Enamus toolide mudelid on nii kompaktsed, et neid on võimalik transportida. Näiteks saab nii alati võtta tool koos lapsega sõprade juurde külla, aeda või mujale. Nii saad olla kindel, et lapsel oleks alati meeldiv olla, põnev uudistada uut maailma ning vajadusel mugav ase, et magama jääda.
 

Annab vanemale meelerahu

Teame, et alles sündinud lapsega on palju tööd ja nuttu, mis on lapsevanema jaoks väga kurnav. Lamamistoolid aitavad last rahustada, mis annab ka emale või isale rohkem aega puhata ja tegeleda asjadega, mis on samuti tema jaoks olulised.
 

Milline lamamistool valida?

Klassikaline lamamistool on beebide jaoks spetsiaalselt disainitud tool, mis tagavad lapse arenemiseks vajaliku õige toe ja kehaasendi. Need on lapse jaoks äärmiselt mugavad. Osad mudelid on ka reguleeritava seljatoega, mis toetab omakorda lapse selga veelgi enam ka lapse kasvades. Tegu on traditsioonilise lamamistooliga, mis võiks olla igas kodus.

Beebi kiiktool on eriti kasulik -  kui laps on ärkamas, hakkab tool kergelt ja rahustavalt liikuma. See on meeldiva ja rahustava toimega ning aitab lapsel taas uinuda. Seda tüüpi tooli on võimalik kasutada ka voodina, kus lõõgastuda.

Vibreeriv tool tekitab kergelt vibratsiooni, mis aitab last rahustada, aidata tal magama jääda ja lõõgastuda. Osadel mudelitel on olemas ka muusikaline funktsioon, mis aitab lapsel uinuda ja lõõgastuda veelgi enam.  Eriti oluline on see lapsevanemate jaoks, kelle laps kipub olema rahutu. Küll aga peaksid selle tooli puhul tähelepanu veel pöörama sellele, et tool oleks asetatud stabiilsele pinnale, vastasel juhul võib tool ümber kukkuda või liikuda.

Häll-lamamistool on lapse jaoks mõnusalt õõtsuv ka ja turvaline - hällidest ei ole võimalik lapsel välja kukkuda ning asendab hästi tavapärase hälli olemasolu. Lisadena saab juurde muretseda näiteks muusikalise mänguasja karusselli, mis mõjub lapsele veelgi rohkem rahustavalt.

Erinevad lapsetoolid on üsnagi tänuväärsed vahendid nii lapsevanemale kui ka lapsele endale, sest mõlemad osapooled võidavad. Kui oled parasjagu oma võsukesele otsimas uut mööblit, siis tasuks kindlasti mõelda lamamistoolide peale. Rohkem infot lamamistoolide kasutamisest ja valikust leiad Kaup24 veebipoest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid