Lasnamäele luuakse uus Liikuri kvartal 420 koduga

kodus.ee
Liikuri kvartali hoov. | Bonava

Järgneva kolme aasta jooksul tuleb  Liikuri tänavale kokku 420 uut kodu, mida ümbritsevad läbimõeldud rohelised hoovilahendused, mänguväljakud ning vabaõhujõusaalid aktiivse eluviisi harrastajatele. Arendus läheb maksma 30 miljonit eurot.

Elamuarendusettevõte Bonava alustas Lasnamäe alguses Liikuri elamukvartali ehitustöödega. Kokku investeeritakse tervikliku omanäolise naabruskonna väljaarendamisse 30 miljonit eurot.

„Tallinna suurima elanike arvuga linnaosas on pidev nõudlus praktiliste ja kvaliteetsete uute kodude järele. Kuigi Lasnamäele on viimastel aastatel kerkinud mitmeid uusarendusi, jätkub piirkonnas ostuhuvilisi ja paljud kodud leiavad omaniku juba enne ehituse algust. Esimeses etapis valmiva Liikuri kvartali 4- ja 7-kordse elamu korterite müük algas 2017. aasta novembris ning nüüdseks on juba kolmandik müügis olevatest kodudest huvilised leidnud,“ selgitas Bonava Eesti tegevjuht Timo Riismaa.

Kogu kvartali arhitektuurilahendusega luuakse piirkonda selgelt eristuv terviklik naabruskond, kus hubase ja turvalise elukeskkonna kujundamiseks on autode parkimine viidud kinnistu piiridele või majade alla. „Koostöös Keskkonnaametiga loome spetsiaalselt tulevaste elanike jaoks suure 550-ruutmeetrise rohelusega ümbritsetud terrassi puhkealade ja lasteatraktsioonidega ning kogukonna  tarbeaiaga. Elumajade arhitektuuris lähtusime Euroopa suurlinnade trende järgivatest helgetest ja korrapärastest vormidest, mida täiendavad asümmeetriliselt paiknevad maani aknad ja väljaulatuvad rõdud,“ lisas Bonava arendusjuht Oliver Tiidus.

Liikuri kvartal on piirkonna kesklinnapoolseim uus naabruskond, mis on mugavalt ligipääsetav nii auto kui ühistranspordiga liiklejale. Laagna teed mööda sõidab südalinna alla 10 minuti, jalutuskäigu kaugusel asuvad Kadrioru ja Pae park, spordisõpradele on läheduses kergejõustikuhall, spordiklubid ning kvaliteetne jalgpalliväljak.

Esimeses etapis valmivad 2019. aasta kevadel Liikuri 18a ja 18b elamud 102 korteriga. Kogu kvartal 420 koduga valmib 2021. aastaks. Igal 1-4-toalisel korteril on rõdu, panipaik ja parkimiskoht, elamutele on omistatud säästlik C-energiamärgis, mis tagab madalad kodukulud.

 

Sarnased artiklid