Lihtne kodune nipp, mis eemaldab pliidilt kõrbenud jäljed

kodus.ee
pliit, plekk
Plekk pliidil | Shutterstock

Kes kodus süüa teeb, sel ikka juhtub, et midagi pudeneb pliidile ning enne kui jaole saad, "ilutseb" seal kõrbenud rant. See lihtne kodune nipp teeb pliidi taas säravpuhtaks!

Tarvis läheb ei midagi muud kui söögisoodat ja harilikku puhastusvahendit, mida köögis niikuinii kasutad - soovitavalt võimalikult looduse- ja kehasõbralikku. Raputa soodat korralikult neile kohtadele pliidil, kus plekid ning lisa mõni tilk puhastusvahendit ning puhasta kohad märja lapiga. Seejärel käi pliit veel pehme ja kuiva lapiga üle - ongi korras!

Nii väldid pliidil raskesti eemaldatavaid plekke:

Kaas peale

Potikaaned pole poes sugugi ilmaasjata potiga kaasas, vaid muu hulgas kaitsevad need ka pliiti pritsmete eest.

Puhasta kohe

Vaata, kuidas töötavad tippkokad: kohe, kui neil midagi maha läheb, puhastavad nad selle ära. Põhjus on lihtne: nii ei jää plekki, mida hiljem raske eemaldada.

Ära lase üle keeda

Eriti piim ja pasta kipuvad tihtipeale üle potiserva. Piima ülekeemise vastu pakub rahvasuu igasuguseid lahendusi: küll räägitakse, et aitab potti pandud teelusikas, aga ka see, kui potiserva võiga määrida. Samuti pidavat piima ülekeemise vastu aitama, kui lisada piimale teelusikatäis suhkrut või potti enne tulelepanekut külma veega üle pesta.

 

Sarnased artiklid