Lihtne lahendus umbsele ruumile

Sisuturundus
Hea enesetunde jaoks vajame hästi ventileeritud tuba. | Shevchenko Nataliya / Shutterstock

Pakettaknad hoiavad elamise soojana, kuid selle tulemusel võib tekkida lämbe õhk ning isegi hallitus. Miks on oluline, et toas oleks värske õhk ja kuidas seda tagada?

Miks on oluline hoida tuba tuulutatud?

Pakettakna omanikuna võite olla tuttav pidevalt umbse toaga. Akna avamine loob aga tuuletõmbuse või tänavamüra. Pidevalt umbses õhus tööd tehes ning elades ei pruugi me seda isegi märgata. Me võime end tunda väsinuna ja loiult, teadmata, et hea enesetunde jaoks vajame vaid hästi ventileeritud tuba.

Kuidas on võimalik tagada ventileeritud tuba ja värske õhk ilma akent avamata
Kuidas on võimalik tagada ventileeritud tuba ilma akent avamata | Värske kodu
  • Hapnikupuudus ja lämmastikurohkus – toas olevat hapnikku tarbides asendub hapnik lämmastikuga. Seetõttu on aga kehal üha raskem õhust hapnikku kätte saada. Tulemuseks on väsimus ja mõnikord ka tuntav raskus hingamisel.
  • Inimesele kahjulike keemiliste ühendite kuhjumine – näiteks mööbli ja seinte värvid või lakid võivad olla umbses ruumis pikemas perspektiivis tervisele kahjulikud. Kuigi mitmed toataimed võivad neid ühendeid neutraliseerida, on igal juhul tarvilik tagada toas ka värske õhk, et vältida potentsiaalselt kahjulike ainete kogunemist.
  • Hallitus – tegemist on püsiva liigniiskuse tulemusega, mis võib põhjustada allergiaid, valmistada juba allergikutele ja astmaatikutele ebamugavust ning kutsuda esile ka teisi terviseprobleeme. Need, kel on toas hallitus, teavad, kui raske on sellest vabaneda.

Parim lahendus värske õhu jaoks:

  • Sisseehitatud ventilatsiooniavad ja sundventilatsioon – Täielikult renoveeritud kortermajades on tihti ka tõhusam ventilatsioon. Paraku puudub senini väga paljudes hoonetes tõhus ventilatsioonisüsteem.
  • Akende lahtihoidmine – selle miinuseks on õuemüra, tuuletõmbus, näiteks näriliste tuppa tungimine ning vähene reguleeritavus. Mikro või talvises režiimis pakettakna „irvakile“ jätmine avab siiski akna terve perimeetri ulatuses, mille tulemuseks võib olla tuuletõmbus ja järsk temperatuurilangus.
  • Uudne lahendus – tuulutusklapp – see on lihtsalt ning ise paigaldatav odav lahendus ruumide ventileerimiseks.

Tuulutusklapist lähemalt:

Õhuklapp ehk tuulutusklapp on pakettakendele loomulik lisa. See on reguleeritav ventilatsioonilahendus, mis sulandub akna konstruktsiooniga ühte ning on kergelt ja kiiresti paigaldatav. Samuti on see väga soodne lahendus, mis pole võrreldav investeeringuga sundventilatsiooni või pidevasse võitlusesse hallituse vastu.

Kuidas töötab õhuvahetus meie korterites?

Õhuklapp freesimata – paigaldus

Õhuklapp on tõhus ja soodne viis tagada ilma tugeva ventilatsioonita pakettakendega ruumides alati värske õhk. Uue tuulutusklapi soetamiseks on mitu viisi:

  • Ise tellimine ja paigaldamine
  • Ise tellimine koos paigaldaja kojutulekuga
  • Maja ühistu poolt tuulutusklappide soetamine, millega kaasneb soodsam paigaldus.

 

Vaata lähemalt:

www.varskekodu.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid