Algusest peale on Marimekko (tõlkes Mari kleit) kulgenud oma rada mööda. Toona tegid noorte autorite kujustatud julgete värvidega uudsed kangad tekstiilidisainis enneolematu pöörde ja ajapikku on Marimekko tõusnud esile maailma silmapaistvamate elustiilibrändide hulgas. Muide: Marimekko ajatu logo on pärit aastast 1954 – selle autor on Helge Mether-Borgström.
Nüüdisajal on Marimekko sünonüümiks 1964. aastal Maija Isola kavandatud stiilne Moon. Kuigi Armi Ratia oli keelanud lillemustreid komponeerida, ignoreeris disainer piirangut ja kujundas õiterohke kollektsiooni. Need meeldisid firma juhile ja nii võeti Moon tootmisse. Sellest pilkupüüdvast modernsest ja mänglevast õie tõlgendusest on saanud Marimekko klassika. Nii Moon kui ta teised aastakümneid populaarsed mustrid pannakse aeg-ajalt uude värvikuube ja peale kangaste ning rõivaste ilmestatakse nendega ka teisi tooteid.
Aastakümnete jooksul on Marimekkole mustreid kavandanud Maija Isola, Fujiwo Ishimoto, Katsuji Wakisaka, Anna Danielson, Maija Louekari, Erja Hirvi, Mika Piirainen, Noora Niinikoski, Anu Susi, Aino-Maija Metsola jt.
Lisaks kangastele ja rõivastele on firma toodangus märkimisväärne osa kodukaupadel. Eriti hästi on tarbijad vastu võtnud puuvillast voodipesu, käterätid ja saunalinad, linikud ja laudlinad, padjad ja padjakatted, samuti erinevad lauanõud, vaasid ja küünlahoidjad.
2008. aastal hakkas Sami Ruotsalainen kavandama Marimekko nõudesarja Oiva. Diplomeeritud keraamika- ja klaasidisainerile anti ülesanne kujustada anumad, mis kõnetaksid ka saja aasta pärast. Mehe juhtimisel asus töögrupp otsima anumavorme, mida saaks kokku sobitada Marimekko arvukate (kanga)mustritega. Esimesel aastal kutsus Ruotsalainen esemete mustreid kujundama Maija Louekari, kelle joonistatud Siirtolapuutarha ja Räsymatto on siiani rahva lemmikud. Oiva-seeriasse kuuluvaid kohvitasse, kruuse, kausse, taldrikuid, teekanne ja kanne saab kenasti omavahel kombineerida ning neist kordumatuid kooslusi seada.
Soomlased oskavad hinnata puhutud klaasi võlu. Küllap seepärast ongi edukaks osutunud Anu Penttineni 2010. aastal disainitud eri värvitoonides anumasari (joogiklaasid, kannud, pokaalid) Sukat Makkaralla ja viimaste aastate uustulnukad, Carina Seth-Anderssoni kavandatud lillevaasid Urna, Ming ja Flower.
Marimekko on alati hämmastavalt hästi ühitanud eri stiile ja suutnud südilt käia oma teed, eirates kõikvõimalikke trende ja inspireerides huvilisi firma värvi- ning kujundirikkaid tooteid loominguliselt oma kodudesse valima.