Mida peaks sisaldama lapse kooliportfell? Hakkame ettevalmistusi tegema

kodus.ee
Sisuturundus
Igal juhul tasub koolitarbeid otsima minnes lapsed kaasa võtta – nii on see vajalik tegevus vahva ettevõtmine. Pildil on Kristina Mustonen koos oma kahe koolijütsiga. | Maxima

Sügis on tulekul – juba ongi kätte jõudnud aeg, et leida lastele kõik kooliaastaks vajalik. Igal juhul  tasub koolitarbeid otsima minnes lapsed kaasa võtta – nii on see vajalik tegevus vahva ettevõtmine. Kui laps saab valida just enda lemmikvärvides vihikud ning käärid, on ka kooliaja algus rõõmuga oodatud.  

Hangi koolikaubad enne kõrghooaega

Kooliasju tuleks soetama minna aegsasti. Maxima kommertsdirektor Kristina Mustonen toob välja, et üldjuhul langeb koolitarvete varumise haripunkt augusti viimasele nädalavahetusele. Et mitte kõige suurema sagimise ajal poodi sattuda, tasub ostud ära teha juba varem. Kui jätta poodi minek viimasele hetkele, võib osa kooliaastaks valmistumise võlust kaotsi minna – keskendutakse lihtsalt sellele, et vajalikud asjad ostetud saaks. Kuna juba augusti alguses on poodidesse jõudnud lai valik koolitarbeid, saab ostud juba praegu tehtud –  aegsasti ja mõnusalt. Eriti mõnus tunne tekib aga siis, kui kooliks vajalik on ostetud ja valmis.

Ostle targalt – võta spikker abiks

Et säästa aega, tasub kõik koolitarbed osta ühest kohast. Tuleb vaid pisut aega varuda selleks, et laps jõuaks poes rahulikult otsustada, milline koolikott kõige mugavam ja milline pinal kõige ilusam on. Poodi minnes võta kaasa ka spikker, kus kõik vajalikud koolitarbed kirjas on. Nii ei lähe midagi olulist meelest ja hiljem ei pea mõne ununenud pisiasja pärast uuesti poodi minema. Kõik, mis juba ostukorvis on, saab nimekirjast maha kriipsutada –  mõnus ja käepärane.

Millised tooted on laste seas kõige popimad?

Koolitarbeid otsides on väga oluline see, et valitud tooted ka lapsele endale meeldiksid. Vihikuid valides tuleks aga kindlasti kiigata ka kaante vahele – esimestel aastatel peavad joonelistes vihikutes olema abijooned. Kui ei olda päris kindel, milliste joontega vihikuid lapsel vaja läheb, võib alati ühendust võtta klassijuhatajaga. Igal juhult tasub algklassilastele soetada õhemaid vihikuid – esimestel aastatel ei ole kirjutamist niivõrd palju. Ka koolikott on kergem, kui vihikud üleliia paksud pole.

Kirjutusvahendeid tasuks võtta väikese varuga – ikka juhtub, et mõni harilik või tindipliiats läheb kaduma. Igal lapsel võiks koolikotis olla ka kogujaga teritaja. Nii saab vajaduse korral alati pliiatsit teritada ja seda ilma, et peaks koolitunni ajal prügikasti juurde kõndima.

Millised koolitarbed aga laste seas kõige hinnatumad on? Populaarsematel koolitarvetel on multikategelaste pildid. Frozen ja Mina Supervaras on vaid mõned armastatud multikad, millest pärit tegelased on oma kindla koha leidnud ka koolitarvetel. Tänu laiale ja kirevale tootevalikule leiab iga laps sellised koolitarbed, mis just talle palju rõõmu pakuvad.

Maximast leiad kõik vajalikud koolitarbed ühest kohast. Olgu tegemist ranitsate, kirjutusvahendite või kooliriietega – valik on lai, asjalik ning mitmekesine.  

Sarnased artiklid